
Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Mellkason szúrta a nagyváradi Traian Vuia Szakközépiskola egyik tizedikes diákja hétfőn reggel a tanintézet bentlakásának egyik nevelőjét; a sérültet jelenleg a nagyváradi klinikai kórházban ápolják.
2023. november 27., 15:162023. november 27., 15:16
Horea Abrudan főtanfelügyelő elmondta, hogy az incidens hétfőn reggel történt, és 9 óra körül jelentették az esetet a rendőrségnek a 112-es segélyhívószámon. Közlése szerint
Hozzátette, a tanintézet igazgatónője szerint
Az ügyészség nyomozást indított a történtek körülményeinek kiderítésére, és az eredmények függvényében az iskola és a tanfelügyelőség is meghozza a szükséges intézkedéseket – írja az Agerpres hírügynökség a főtanfelügyelő nyilatkozatára hivatkozva.
A nevelő eszméleténél volt, amikor a sürgősségi osztályra vitték, megműtötték, jelenleg a nagyváradi klinikai kórházban ápolják.
Alina Coste iskolaigazgató a helyi médiának azt nyilatkozta, a nevelő lámpaoltáskor
és felhívta a figyelmét, hogy „ez nem helyénvaló”. „Innen indult minden. Nem volt szó arról, hogy eltanácsolják a bentlakásból a lányt, csak felhívták a figyelmét valamire, és ő így reagált” – mondta Alina Coste.
A marosvásárhelyi bíróság elrendelte csütörtökön Cristian Pomohaci népdalénekes harmincnapos előzetes letartóztatását.
Mintegy 200 ember jelenlétében zajlott Sepsiszentgyörgy főterén a trianoni döntés évfordulójáról való megemlékezés csütörtök délután, melynek fő szónoka Toroczkai László, a Mi Hazánk pártelnöke volt.
Az RMDSZ a kormányprogram és a miniszterek listájának ismeretében dönti el, hogy megszavazza-e parlamentben az Eugen Tomac vezette kormányt – nyilatkozta csütörtökön Kelemen Hunor.
Pénteken lezárul az idei egységes mezőgazdasági támogatások közel három hónapos igénylési időszaka. Megnéztük, hogy állnak a támogatásigénylés véghajrájában a székelyföldi megyék.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) a jövő héten „komolyan” elemezni fogja az Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök által javasolt kormányprogramot és politikai konstrukciót – jelentette be az alakulat csütörtökön.
Egy hónap alatt csaknem négyszáz bevetése volt a Kovászna megyei tűzoltóságnak. A közúti balesetek mellett tűzesetekhez, valamint bajba jutott állatokhoz riasztották őket.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke, Sorin Grindeanu csütörtökön kijelentette, hogy alakulata feltételekhez köti az új kormány támogatását.
Kovásznán szennyvíz öntött el több pincét és udvart a májusi esős időjárás során. A háromszéki szolgáltató szerint ez a szennyvízcsatorna-hálózat túlterheltsége miatt következett be, ezért bírságolást, ledugózást helyezett kilátásba.
Az RMDSZ jövő héten dönti el, hogy bizalmat szavaz-e az Eugen Tomac vezette kormánynak, miután a kijelölt miniszterelnök ismerteti a terveit – nyilatkozta csütörtökön az Agerpres hírügynökségnek Csoma Botond.
Egy férfi meghalt és egy nő megsérült csütörtök kora este a Temesvár körgyűrűjén történt közúti balesetben, amelyben három autó és egy téglákat szállító kamion ütközött össze.
szóljon hozzá!