
Egy-egy vihar után nagy eséllyel láthatunk majd szivárványt
Fotó: Beliczay László
Meleg időre számíthatunk a hónap végéig, június elejétől visszatér a légköri instabilitás – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) május 24-e és június 6-a közötti időszakra kiadott előrejelzéséből.
2021. május 24., 21:422021. május 24., 21:42
Erdélyben a jelzett időszak elején egymást váltogatják majd a meleg napok – amelyeken a sokéves átlagnak megfelelő, 22-26 Celsius-fok lesz a legmelegebb órákban – és a hűvösebb időszakok, amikor a hőmérő higanyszála kora délután sem emelkedik 19-22 Celsius-foknál fennebb, éjszakánként pedig 7-13 Celsius-fok várható – ismerteti az előrejelzést az Agerpres.
Május 29-e és június 2-a között a megszokottnál hűvösebb lesz, nappal 18-20, éjszaka 6-10 Celsius-fokos hőmérsékleti értékekkel. Ezt követően fokozatos felmelegedés következik. Május 25-e és 28-a között viszonylag nagy területeken esni fog, helyenként jelentős mennyiségű csapadék hullhat, május 31-e és június 2-a között szintén csapadékos lesz az idő.
A hegyvidéken az első héten nappal 14-20, éjszaka 4-9 Celsius-fok várható, ami nagyjából megfelel a sokévi átlagnak, talán kissé még meg is haladja azt. Ezt követően kisebb lehűlés következik, nappal 10-15, éjszaka 6 Celsius-fok körüli hőmérséklet lesz, a jelzett periódus vége felé felmelegedés várható. Május 25-én, 26-ától 28-ig, illetve május 31-étől június 2-áig légköri instabilitásra, csapadékra lehet számítani.
Locsolásból hazatartva az utcán adott hangot politikai nézeteinek egy sepsiszentgyörgyi fiatal, akit a Sepsi OSK vezetőségi tagjai bántalmazhattak.
Egy román-bolgár cégtársulás nyerte az Erdélyt Moldvával összekötő A8-as sztráda második, Târgu Frumos és Lețcani közötti 28,6 kilométeres szakaszának megépítésére kiírt közbeszerzési eljárást – jelentette be a közúti beruházásokért felelős társaság.
Mihail Tîrnoveanu húsvétvasárnap Bölönben vonult fel, ahol a helyiek szerint uszító és történelemhamisító állítások hangzottak el. A történtek miatt megszólalt Kozma Albert unitárius lelkész is, aki közösség elleni támadásról beszélt.
Hivatalos látogatásra Magyarországra érkezett kedden délelőtt JD Vance, az Amerikai Egyesült Államok alelnöke és felesége, Usha Vance.
A tavalyi negyedik negyedévben 9454 lej volt a romániai háztartások havi átlagjövedelme, 0,4 százalékkal nagyobb mint 2025 harmadik negyedévében; a kiadások átlagösszege 8075 lej volt, ami a jövedelem 85,4 százalékát jelentette.
Első- és másodfokú riasztásokat adtak ki a meteorológusok kedden a rossz idő miatt: a magas hegyvidéken hóviharokra, az ország többi régiójában heves szélre kell számítani szerda estig.
Várja a találkozót „jó barátjával, Orbán Viktorral” JD Vance, az Amerikai Egyesült Államok alelnöke, aki erről a Budapestre indulás előtt nyilatkozott újságíróknak.
Kedd éjféltől 36 banival lett olcsóbb a gázolaj a kormány által múlt pénteken elfogadott jövedékiadó-csökkentés következtében. A standard gázolaj literenkénti ára – töltőállomástól függően – 9,93 és 10,38 lej között alakul Székelyföldön.
Romániának jelenleg nincsenek üzemanyag-ellátási problémái, az ebben az ágazatban tevékenykedő vállalatok pedig a nemzetközi piachoz igazodó árakon vásárolnak – jelentette ki hétfőn Nicușor Dan államfő.
Nemcsak a hagyományok megélését tartják fontosnak Csíkszentkirályon, hanem azt is, hogy továbbadják azokat, példát mutassanak az ifjúságnak.
szóljon hozzá!