
Csapadékos és meleg, úgynevezett kövér időben a pitypangok is hamarabb kinyílnak
Fotó: Veres Nándor
Enyhe felmelegedés várható a jövő hét folyamán az ország régióinak többségében, de április 17-e és 20-a között, illetve 25-e után csapadékos időjárásra kell számítani – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) április 17-e és 30-a közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
2023. április 17., 18:552023. április 17., 18:55
Erdélyben április 17–22. között a nappali maximumok átlaga 15 Celsius-fok körül, az éjszakai minimumok értéke 6 fok körül alakul. Ezt követően enyhén és fokozatosan felmelegszik az idő, a csúcsértékek átlagosan 16 és 20 fok között, a minimumok 6 és 8 fok között alakulnak majd.
de nagyobb a valószínűsége a záporoknak és zivataroknak 17-e és 20-a között, illetve 25-e után – írja az Agerpres hírügynökség az ANM előrejelzésére hivatkozva.
Hegyvidéken a jelzett időszak első hetében a nappali csúcsértékek 5–7 Celsius-fok között, a minimumok mínusz 2 és 1 fok között alakulnak.
A második héten valamivel melegebb lesz: nappal 8–11 fokra, éjszaka mínusz 1 és 3 fok közötti hőmérsékleti értékekre lehet számítani. Csapadék a kéthetes időszak minden napján várható, akár zivatar formájában; a magasan fekvő térségekben az első héten havas eső és havazás is lehetséges.
Katonai tiszteletadás mellett, Baka András köztársasági elnök, Magyar Péter miniszterelnök és Forsthoffer Ágnes, az Országgyűlés elnökének jelenlétében felvonták Magyarország nemzeti lobogóját az augusztus 20-i állami ünnepen, csütörtök reggel.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerdán elmondta, az Európai Bizottság szakértői véleményezték az egységes közalkalmazotti bértörvény tervezetét, és a pénzügyminisztérium és a munkaügyi minisztérium jelenleg dolgozik a javaslatok felülvizsgálatán.
A Tisza-kormány a következő költségvetési évig, 2027. január elsejéig szeretné letisztázni a határon túli magyarságra vonatkozó támogatáspolitikát – vázolta Kollai István magyarságpolitikáért felelős helyettes államtitkár szerda este Kolozsváron.
Visszahívtak a Lidl üzleteiből egy fehérjepudingot, mivel a termékben a gyomor- és bélrendszeri megbetegedéseket okozó Bacillus cereus baktérium jelenlétét mutatták ki – tájékoztatott szerdán az Országos Állategészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Hatóság.
Augusztus 20-a nemcsak az államalapítás, hanem az egész magyar nemzet ünnepe, országhatároktól függetlenül. Különös nyomatékot kap ott, ahol a település neve, Szent Istvánnak szentelt temploma vagy kápolnája őrzi első királyunk emlékét.
A kormány a közvita lezárása után dönt az országos vizsgák megszervezésére és a tanulók szociális ösztöndíjára vonatkozó oktatási minisztériumi javaslatokról – jelentette ki Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerda este a B1 TV műsorában.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) politikai bizottsága szerdán egyhangú szavazással megerősítette politikai támogatását Dominic Fritz pártelnök iránt – közölte az alakulat. A döntést a testület ülésén jelen lévő mind a 151 tag támogatta.
Jóváhagyta a kormány szerdai ülésén a vasúti infrastruktúra 2026-2030 közötti fejlesztési stratégiáját.
Augusztus 20-a nemcsak a múlt, hanem a felelősség ünnepe is, amivel minden nemzedék tartozik a hazánknak, amit örökül kaptunk és amit egyszer majd továbbadunk – mondta a miniszterelnök a Facebook-oldalára szerdán feltöltött videójában.
Nicușor Dan államfő az országos helyreállítási terv (PNRR) beruházásairól egyeztet csütörtökön a Cotroceni-palotában a korábbi kormánykoalíciót alkotó pártok vezetőivel és a két illetékes miniszterrel – közölte az elnöki hivatal.
szóljon hozzá!