
Munkában. Legtöbb egy héten belül minden méhésznek meg kell kapnia a támogatást
Fotó: 123RF
Legtöbb egy héten belül kézhez kapják a méhészeti támogatásokat a Hargita megyei igénylők, a mezőgazdasági igazgatóság ugyanis az elmúlt két napban már átutalta az összegeket. A méhcsaládonként 25 lejes de minimis támogatást a méhészek veszteségeinek enyhítésére biztosította a kormány.
2020. szeptember 24., 09:012020. szeptember 24., 09:01
A kedvezőtlen tavaszi időjárás okozta terméskiesés miatt de minimis támogatás formájában ebben az évben is kártérítés nyújt a kormány a méhészek veszteségeinek enyhítésére. A támogatás igénylési határideje szeptember 15-én járt le, a héten pedig el is kezdték a kifizetéseket a mezőgazdasági igazgatóságok.
A Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Minisztérium friss tájékoztatása szerint a kormány hétfőn utalta a megyei mezőgazdasági igazgatóságok számláira a méhészeti támogatások kifizetéséhez szükséges összeget, így már kedden elkezdődhetett az összegek folyósítása az igénylők felé. A közlemény szerint országos szinten 1 506 068 méhcsaládra 16 296 méhész nyújtott be igénylést, a támogatás összege pedig 25 lej méhcsaládonként.
– tudtuk meg Fekete Endrétől, a Hargita Megyei Mezőgazdasági Igazgatóság munkatársától. Mivel a támogatás összege 25 lej méhcsaládonként, ez összességében
Fekete azt is elárulta: a méhészek kérték, hogy legyen magasabb összegű a támogatás, mivel ez nem nyújt megfelelő segítséget, de végül mégis ekkora maradt az érték. Hozzátette: az elmúlt két napban átutalták az összegeket az igénylők számlájára, így – a banki tranzakciók hosszától függően –
Mi az a méhcsalád?
A mezfutar.hu portál méhész szótára szerint a méhek családot alkotnak, amelyben ritka kivételektől eltekintve egyetlen kifejlett szaporítószervvel rendelkező nőstény (méhanya), több tízezer munkásméh (dolgozó) és maximum néhány száz hím él. Egy kaptárban általában egy család található, de régebbi kaptár típusokban akár kettő is, egymástól elválasztva.
Súlyos kutyabántalmazási ügyről tájékoztatta a nyilvánosságot közösségi oldalán Forró Béla, a kézdivásárhelyi Benji Állatvédő Egyesület elnöke. Ez az eset mégis egyike a szerencsésebben végződőknek.
A nyolcadikosok 79 százaléka ért el legalább 5-ös átlagot az országos képességfelmérő vizsgákon – tájékoztatott kedden az oktatási minisztérium.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion kedden felszólította az államfőt, hogy ezen a héten bízzon meg valakit kormányalakítással, és bejelentette, hogy kezdeményezi Nicușor Dan felfüggesztését.
Újabb vörös jelzésű időjárási riasztást adtak ki kedden délután Maros és Hargita megye több településére. A heves viharok, a nagyméretű jégeső és a felhőszakadások veszélye miatt a hatóságok mindkét megyében RO-Alert riasztást is küldtek.
Nicușor Dan kedden kijelentette, hogy fennáll az előre hozott választások lehetősége, de szerinte ezt a forgatókönyvet el kellene kerülni, mert nem hozna jelentős változást a politikai erőviszonyokban, és fenntartaná a jelenlegi patthelyzetet.
Hatalmas erővel csapott le a szélvihar a Gyergyószárhegy határában álló kapolnára kedden délután. A vihar teljesen megrongálta a szabadtéri létesítményt.
Narancssárga jelzésű viharriasztás volt érvényben kedden délután Maros megyében, ahol az erős szél, a felhőszakadás több helyen is komoly fennakadásokat okozott.
Közönségének alig 9 százaléka középiskolás korú – ezért alapvető cél lesz a jövőben, hogy nyisson a fiatalok felé a gyergyószentmiklósi Figura Stúdió Színház.
Sepsiszentgyörgyön olyan meleg van, hogy locsolni kell az utcákat. A TEGA köztisztasági vállalat naponta száz köbméter vizet használ fel a megyeszékhely hűtésére.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el kedden az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) 21 megye több folyójának vízgyűjtő területére.
szóljon hozzá!