
A távhőhálózat bővítési költségeinek fedezésére fordítják a Hargita megyétől kapott összeg nagy részét
Fotó: Gergely Imre
991 ezer lej érkezett Hargita Megye Tanácsától és 792 ezer lej Bukarestből, ezt vette be a költségvetésébe pénteken Gyergyószentmiklós önkormányzata. Kisebb beruházásokra és a színház működtetésére fordítják a pénzeket.
2024. szeptember 27., 13:252024. szeptember 27., 13:25
Célirányos támogatásként érkezett Hargita megyétől és a kormánytól a pénz, így tulajdonképpen formaság volt a péntek délre összehívott rendkívüli tanácsülésre előterjesztett költségvetés-módosítási határozat elfogadása. Pár perc alatt egyöntetűen meg is szavazták az online bekapcsolódó képviselők.
A határozat értelmében a hatszázalékos visszaosztásból a megyétől kapott 991 ezer lejből 800 ezret a távhőhálózat bővítésének kivitelezője által benyújtott költségszámla kifizetésére költenek. 155 ezer lejt kap a Gyergyói VSK a labdarúgópálya lelátóján és öltözőiben elvégzett munkálatokra, és 36 ezer lej jut a téglagyári romaiskola villanyhálózatának javítására.
A Figura Stúdió Színház a számára érkezett 792 ezer lejt az intézmény működési költségei és a fizetések fedezésére fordíthatja.
Tűz ütött ki szerda este egy lakóházban a szovátai Gyár utcában. Egy 21 éves férfi könnyebb égési sérüléseket szenvedett.
A székely zászló színeivel világították meg a madéfalvi veszedelem 262. évfordulója alkalmából a csíkszeredai Mikó-várat január 7-én este. Fotókon mutatjuk.
Szerdán két túlméretes szállítmány lassítja a forgalmat több közúton az ország nyugati részében – közölte a román rendőrség közlekedési tájékoztató központja (Infotrafic).
A madéfalvi vérengzés áldozataira emlékeztek szerdán a Siculicidium-emlékműnél, a tragikus történelmi esemény 262. évfordulóján.
Vége a téli vakációnak, csütörtökön visszatérnek az iskolapadokba a gyerekek.
Közúti balesethez riasztották a szászrégeni tűzoltóság egységeit Beresztelkére. A 16-os országúton felborult egy személygépkocsi, amelyből három személyt kellett kiszabadítsanak a mentőegységek.
A madéfalvi vérengzés áldozataira emlékeztek szerdán Madéfalván, a tragikus történelmi esemény 262-ik évfordulóján. Mint elhangzott: a nagyhatalmi kegyetlenség akkori elrettentő példája a mai háborús eseményekben is tetten érhető.
Idén is a csíkszentsimoni fúvósok indítják az új évet Csíkszeredában. Szombaton 19 órától a Szakszervezetek Művelődési Házában kerül sor a hagyományos csíkszeredai újévi koncertre, amely ezúttal rendhagyó, látványos showműsorral várja a közönséget.
Elindult a legújabb LEGO Ideas Review, ahol rajongói legószettekről döntenek, hogy melyek lehetnek gyártásra alkalmasak. Köztük van a Lego-székelykapu is.
A Harvíz Rt. tájékoztatása szerint szerdán 16 óráig csőtörés javítása miatt ideiglenesen szünetel a vízszolgáltatás Székelyudvarhely több utcájában.
szóljon hozzá!