
Fotó: Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház
Egy súlyos fejlődési rendellenességgel világra jött újszülöttet szállított Marosvásárhelyre a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórházból egy SMURD-helikopter a csíkszeredai helikopter-leszállópályáról szerdán délben.
2023. augusztus 09., 15:402023. augusztus 09., 15:40
2023. augusztus 09., 18:252023. augusztus 09., 18:25
Az egészségügyi intézmény Facebook-oldalán közzétett rövid beszámoló szerint ez volt az első éles bevetés a nemrég elkészült helikopter-leszállópályán: az akció pedig összehangolt csapatmunka volt, amiben a helikoptert fogadó adminisztratív és a csecsemőt ellátó orvosi személyzet jól teljesített.
Fotó: Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház
A beszámoló szerint a landolás 14 óra 35 perckor, a felszállás a kis pácienssel 15 óra 30 perckor történt meg.
Fotó: Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház
Közzétették kedden a tanárok véglegesítő vizsgájának óvás előtti eredményeit; 6345 pedagógus ment át a vizsgán, közülük 40-en tízes átlaggal.
Szikladarab zuhant kedden a 7-es országúton, az Olt völgyében egy személygépkocsira, amelynek egyik utasa, egy 71 éves férfi életét vesztette – közölte a Szeben megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.
Élete megtiszteltetésének tartja a kezdeményezők felkérését, rendkívül hálás érte.
Célegyenesbe fordultak az előkészületek Tusnádfürdőn, a kedden kezdődő 35. Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktábor területén már szinte minden a helyére került.
Legalább tíz komolyan vehető államfőjelöltre érkezett javaslat, de a döntést végül a Tisza Párt frakciójának és az Országgyűlésnek kell meghoznia – közölte Magyar Péter miniszterelnök hétfőn Facebook-oldalán.
Elérte a 30 százalékot a munkálatok készültségi szintje a Nagyszeben–Pitești autópálya (A1) Bojca 1. alagútjánál – közölte hétfőn a közúti infrastruktúrát kezelő országos társaság (CNAIR) vezérigazgatója.
Vizsgáznak kedden országszerte a pedagógusok a címzetes tanári állásokért, Székelyföldön mintegy 2700 jelentkezővel. A határozatlan idejű állásokért több helyen erős a túljelentkezés, különösen az óvodapedagógusi, tanítói és testnevelői posztoknál.
Az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) 206 bírságot szabott ki összesen több mint egymillió lej értékben és 161 figyelmeztetést adott a román tengerparti üdülőhelyeken július 13. és 19. között végzett ellenőrzések során.
Az ország nagy részéhez hasonlóan Hargita megyében is figyelmeztető sztrájkot tartottak hétfőn a kórházakban. Az általános sztrájk kirobbantása attól függ, hogy a héten kapnak-e kormányígéreteket követeléseikre – mondta a Sanitas megyei vezetője.
Az ingyenes ivartalanítási programnak köszönhetően eddig már több mint 60 kutyát és macskát ivartalanítottak Marosvásárhelyen.
2 hozzászólás