
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Alkohol és kábítószer hatása alatt, továbbá érvényes rendszámtábla nélküli járművel közlekedő sofőrök akadtak horogra a hétvégén Háromszéken, sőt balesethez is riasztották a rendőröket.
2023. augusztus 01., 20:272023. augusztus 01., 20:27
Szombaton délután a 114-es jelzésű megyei úton, Lemhényben történt balesethez riasztották a rendőrséget. Egy 50 éves férfi gépkocsijával egy kanyarban kicsúszott, és egy 52 éves férfi vezette járműnek ütközött, amely lesodródott az úttestről, majd felborult. Utóbbi jármű sofőrjét és 46 éves női utasát kórházba szállították. Az ügyben gondatlanságból elkövetett testi sértés miatt folyik a nyomozás.
Ugyanaznap kora este a sepsiszentgyörgyi Gólya utcában rutinellenőrzés céljából állítottak meg a rendőrök egy gépkocsit. Az igazoltatás során végzett drogteszt benzodiazepin jelenlétét mutatta ki a sofőr szervezetében, akit kórházba szállították vérvételre. Az ellenőrzés során még az is kiderült, hogy nem egyezik az első és a hátsó rendszámtábla, előbbi pedig egy pótkocsié.
Az ügyben tudatmódosító szerek hatása alatti vezetés, illetve érvényes hatósági jelzéssel nem rendelkező autó vezetése miatt indult eljárás.
Vasárnap éjjel kevéssel fél kettő előtt a rendőrök a baróti Rózsák útján állítottak meg egy 47 éves férfi által vezetett autót. A sofőr alkoholtesztje 0,56 milligramm/liter értéket mutatott, ezért kórházba szállították vérmintavételre. Az ügyben ittas vezetés miatt indult eljárás.
Nagyon meglepődtek a hatóságok, amikor több hüllőfajt, pitonokat, boákat, rendkívül ritka viperákat, tarantulákat, egy krokodilt és egy varánuszt fedeztek fel egy 12 négyzetméteres szobában Bihar megyében.
Nagy az aggódalom és a felháborodás is az egészségügyi és a szociális ellátórendszerben a kormány 10 százalékos költségcsökkentési terve miatt. Az érdekvédelem képviselője szerint éppen a jó szakembereket veszíthetik el az ágazatok, ha ez megvalósul.
Egy 59 éves nő életét vesztette, egy másik pedig megsérült csütörtökön, a Kolozs megyei Gyerőfalva és Körösfő között az 1-es országúton történt közúti balesetben; a balesetet okozó sofőr elhajtott a helyszínről.
Marosvásárhelyen csaknem ötszáz utca van és ezek csupán felében járnak a hókotró gépek. Soós Zoltán polgármester szerint a prioritás az, hogy a városi közlekedés folyamatos legyen, ne álljon le.
Nicușor Dan csütörtökön kijelentette, reménykedik abban, hogy 2026 elhozza a békét Európában, és Románia támogatja Donald Trump amerikai elnök erőfeszítéseit a gyors és tartós békét eredményező tárgyalásokra.
Marosvásárhelyen idén is megszervezik az ökumenikus imahetet, amikor a különböző felekezetű hívők más-más templomban gyűlnek össze igét hallgatni, imádkozni. Idén az imahét január 18-án, vasárnap kezdődik.
A tűzoltók helyszínelése nyomán kiderült, hogy nem gázpalack robbanása okozta a csütörtök délutáni bikfalvi balesetet.
Mindössze néhány másodperc választott el egy járókelőt attól, hogy súlyos sérüléseket szenvedjen, amikor a lugosi rendőrség egyik melléképületében robbanás történt.
Sepsiszentgyörgyön január 20-án, kedden, 17 órától lakossági fórumot tartanak, amelynek fő témája az adóemelés lesz – jelentette be közösségi oldalán a város polgármestere, Antal Árpád.
Inkább érdeklődtek, mintsem fizettek – nem alakultak ki hosszú sorok a csíkszeredai városháza ügyfélközpontjában az adófizetésre a pénztáraknál. A tumultus elmaradt az első adófizetési napon, csütörtökön.
1 hozzászólás