
A rendőrség és a polgárőrség operatív munkájának köszönhetően sikerült elkapni az elkövetőket
Megvert és kirabolt két idős asszonyt zetelaki otthonukban két férfi szombaton. Az elkövetőket röviddel a bűncselekmény elkövetése után azonosította a polgárőrség segítségével a rendőrség. Értesüléseink szerint mindketten visszaeső bűnözők, az elmúlt hetekben szabadultak a börtönből.
2017. március 27., 17:092017. március 27., 17:09
A két férfi szombaton éjfél körül hatolt be a zetelaki házba, kihasználva, hogy a lakók az ajtót nem zárták be. Az épületben két idős asszony tartózkodott, a 62 éves K. A. V. és testvére, a 65 éves M. D. M.
– tájékoztatta az Udvarhelyi Híradót Gheorghe Filip. A Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője azt is közölte, hogy még szombaton éjjel azonosították az elkövetőket: a helybéli, 38 éves B. G.-t, valamint a 25 éves S. G.-t. Tőlük hiánytalanul visszaszerezték az eltulajdonított javakat, és visszaadták jogos tulajdonosuknak. A két férfit minősített rablás gyanújával őrizetbe vették, majd vasárnap a székelyudvarhelyi ügyészség kérésére a helyi bíróságon 30 napos előzetes letartóztatásba helyezték őket.
A rendőrség a helyi polgárőrség segítségével fogta el az elkövetőket. Gergely István, a polgárőrség vezetője örvendetesnek nevezte, hogy a gyakorlatban is bebizonyosodott, szükség van munkájukra. A zetelaki polgárőrség munkatársainak egy ilyen eset visszaigazolást jelent arról, hogy minden szervezett közösségi összefogás értéket képvisel.
Gergely István szerint a rendőrség és a polgárőrség hatékony együttműködésének köszönhető az ügy gyors felgöngyölítése. „A hatóságokkal együtt dolgozva elejét tudjuk venni a közösség elleni cselekedeteknek” – vélekedett a polgárőrség vezetője.
Meghibásodás történt az ivóvízhálózaton, a javítási munkálatok ideje alatt szünetelni fog az ivóvíz-szolgáltatás szerdán Gyergyószentmiklós több utcájában 8-16 óra között.
Kedvezően véleményezte kedden a szenátus jogi bizottsága azt a törvénytervezetet, amely bírsággal vagy szabadságvesztéssel bünteti az egészségügyi dolgozókkal szembeni megfélemlítést vagy agressziót.
64 éves korában elhunyt Scherer Péter, az egyik legismertebb magyar színművész – adta hírül Facebook-oldalán az általa is alapított Nézőművészeti Kft. színtársulat.
Egy légtérvédelmi járőrszolgálatot teljesítő román F-16-os vadászgép lelőtt kedden Észtország fölött egy feltételezések szerint Ukrajnából érkezett drónt – számolt be a Reuters jelentése nyomán az Agerpres.
A Segítő Mária Római Katolikus Gimnázium öt éltanuló és közösségi életben is aktív végzőse hordozhatja a búcsús jelképeket az idei pünkösdi búcsún a hagyományoknak megfelelően.
A Kárpát-medence egész területéről és a diaszpórából is várják az alkotásokat a második alkalommal meghirdetett hímzett ünnepi asztalkendők pályázatára.
A Román Nemzeti Bank (BNR) 3,9 százalékról 5,5 százalékra rontotta a 2026 végére vonatkozó inflációs előrejelzését, 2027 végére pedig 2,9 százalékos inflációval számol – jelentette be kedden Mugur Isărescu.
Miniszterelnök-helyettesnek nevezte ki Ruff Bálint Miniszterelnökséget vezető minisztert Magyar Péter kedden. A kormányfő ezt a Facebook-oldalán közölte annak kapcsán, hogy az első hivatalos miniszterelnöki látogatására Lengyelországba utazott.
Az ország régióinak többsége szombat reggelig légköri instabilitásra, jelentős mennyiségű csapadékra és megerősödő szélre vonatkozó figyelmeztetés alatt áll, amelyet kedden adott ki a Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Idén is tartanak búcsús szentmisét pünkösdvasárnap, május 24-én a Madarasi Hargitán.
szóljon hozzá!