
Fotó: Pinti Attila
A lovas sportokhoz, tevékenységeknek nyújthat stabil infrastruktúrát Csíkszereda, miután megvásárolják Csibi István egykori hírhedt üzletember cégének csíkzsögödi lovardáját. Erről a önkormányzati képviselők pénteki rendkívüli ülésükön döntöttek.
2024. február 23., 12:272024. február 23., 12:27
2024. február 23., 21:162024. február 23., 21:16
A csíkszeredai Zsögöd utca 58. szám alatti ingatlan megvásárlásának jóváhagyása szerepelt egyetlen pontként a csíkszeredai önkormányzati képviselő-testület pénteki rendkívüli ülésének napirendjén. A közel négyhektáros terület, istállókkal és más építményekkel együtt Csibi István hírhedt vállalkozó egyik cége, az Agroind Harghita Kft. tulajdona.
Mint Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere kifejtette,
Itt az 1990-es évek óta és – bár kisebb mértékben – most is lovas tevékenységgel foglalkoznak. Istállókkal, szénatárolókkal, siló- és trágyatárolókkal ellátott, engedélyeztetett, funkcionális létesítményről van szó, amely mellett lakóház is van.
– magyarázta Korodi.
Hozzátette, a megvásárlással hosszú távon stabil teret tudnak biztosítani a lovas sportokhoz, tevékenységekhez. A rendszer pedig fenntartható, a Székely Gazdaszervezetek Egyesületével és a magyar agrárminisztériummal egyeztettek annak érdekében, hogy élettel tudják megtölteni. Ráadásul szakemberképzés is zajlik Csíkszeredában a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem révén.
– fogalmazott a polgármester.
Dósa Szilárd városmenedzser pedig az eljárást ismertette. Mint magyarázta, az Agroind Harghita Kft. közel 700 ezer lejes tartozást halmozott fel a város felé, amely fizetésképtelenségi eljárást kezdeményezett. Ennek során készült egy átszervezési terv, és egy engedélyezett szakértő felértékelte az ingatlant. Értékét 4,9 millió lejben állapította meg, áll a határozatban.
– mondta Dósa Szilárd.
A testület végül jóváhagyta az ingatlan megvásárlását úgy, hogy egyben a Gyémántpatkó Egyesület szerződését is átvették. Így az továbbra is érvényben marad, novemberig folytathatja ott a tevékenységét.
Újabb harminc nappal meghosszabbította a bányakatasztrófa miatti vészhelyzetet Parajdon a helyi vészhelyzeti bizottság.
A stroke-kal kapcsolatos tájékoztató kampányt indított az egészségügyi minisztérium a Stroke Elleni Küzdelem Egyesületével (ALIA) partnerségben.
A Nemzeti Választási Iroda (NVI) csütörtök reggeli adatai szerint már 192 ezer levélszavazatot leadtak a választópolgárok az április 12-i parlamenti választásra, az eddig ellenőrzöttek közül több mint 102 ezerben volt érvényes az azonosító nyilatkozat.
Rendkívüli hidegre, megerősödő szélre, valamint esőre, havas esőre, a hegyekben pedig havazásra figyelmeztető előrejelzést adott ki az ország egész területére csütörtökön az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
A lakossági igényekre reagálva 40 férőhelyes bölcsőde építése kezdődött meg Székelykeresztúr legnépesebb negyedeinek közelében. A 15 millió lejes, állami finanszírozású beruházás a környezetrendezést is magában foglalja.
Ilie Bolojan miniszterelnök szerdai sajtótájékoztatóján kijelentette, hogy jelenleg nincsenek üzemanyag-ellátási zavarok a romániai piacon. Hangsúlyozta, hogy az állami beavatkozások célja a piac versenyképességének megőrzése.
Fokozatosan áll át Marosvásárhely az okos hulladékgyűjtésre: a megrendelt 200 ökoszigetből 180 megérkezett a lakónegyedekbe, a régi szeméttárolókat elkezdték felszámolni, április elsejétől pedig a szelektív szemétgyűjtés mindenki számára kötelező.
Az egészségügyi miniszter és a pénzügyi tárca vezetője jövő héten az Egyesült Államokba utazik elkezdeni a tárgyalásokat a Pfizer vállalat képviselőivel – jelentette ki szerda este Ilie Bolojan miniszterelnök.
A húsvéthétfői bántalmazás ügyében Béres Norbert részletesen ismertette a történteket a Székelyhonnal. Elmondása szerint több ütés érte, az incidensben a Sepsi OSK szakmai stábjának tagjai is érintettek. A fociklub sportigazgatója is megszólalt.
A kormány öt stratégiai irányt jelölt ki a villamosenergia-ágazat fejlesztésére az árak csökkentése és az energiabiztonság javítása érdekében – jelentette ki szerdán Ilie Bolojan miniszterelnök.
8 hozzászólás