
Lassan betelnek a helyek
Fotó: Gov.ro
A szociéldemokraták kilenc minisztériumot fognak vezetni a PSD, PNL, RMDSZ alkotta rotációs kormányban, és övék lesz a miniszteri rangú kormányfőtitkári tisztség is – írja az Agerpres hírügynökség Radu Opreának, a Szociáldemokrata Párt (PSD) szóvivőjének hétfői bejelentésére hivatkozva. Az alakulat országos politikai tanácsa hétfői ülésén szavazta meg az új kormány struktúráját.
2021. november 22., 12:212021. november 22., 12:21
2022. február 07., 11:042022. február 07., 11:04
A szociáldemokraták a következő tárcák élére nevezhetnek ki minisztereket: pénzügyminisztérium, védelmi minisztérium, gazdasági minisztérium, szállítási és infrastruktúráért felelős tárca, mezőgazdasági és vidékfejlesztési minisztérium, egészségügyi tárca, munkaügyi és szociális védelmi minisztérium, művelődési tárca, ifjúsági és családügyi minisztérium. A PSD szóvivője szerint
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) a következő minisztériumok élére nevezhet ki tárcavezetőt: igazságügyi minisztérium, belügy, külügy, európai beruházások és projektek minisztériuma, energetikai tárca, oktatás, kutatásért, innovációért és digitalizálásért felelős minisztérium, a kis- és középvállalkozásokért és turizmusért felelős tárca.
Annak érdekében, hogy a kormányprogram szociális fejezetébe foglalt, a PSD számára nagyon fontos célkitűzések megvalósítására biztosítékuk legyen, a szociáldemokraták gondoskodtak arról, hogy rendelkezzenek „az ehhez szükséges eszközökkel”, vagyis ők vezethessék a munkaügyi és az egészségügyi tárcát, illetve a pénzügyminisztériumot – fejtette ki Radu Oprea a PSD vezetőtestületének ülése után.
Antal Árpád sepsiszentgyörgyi polgármester az adóemeléssel kapcsolatos lakossági felvetésekre reagálva szeretett volna néhány nézőpontot nyomatékosítani: például azt, hogy a városnak kifizetett adókért mi mindent kap a polgár.
Az influenzával diagnosztizált betegek száma megtízszereződött a novemberi esetszámokhoz képest, és sok a szövődményként tüdőgyulladássá súlyosbodó légúti megbetegedés is Hargita megyében. A tendencia folytatódása várható.
Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter kedden kijelentette, hogy az egészségügyben nem az orvosok és a kisegítő személyzet bérén kell spórolni, a megtakarításokat más területeken kell elérni.
A Félixfürdőn karácsony tájékán elkövetett kettős gyilkosság elkövetője egy 29 éves kardói (Cordău) férfi, aki január elsején maga értesítette a rendőrséget arról, hogy két holttestet talált az üdülőhely egyik elhagyott pavilonjában.
Gázpalack robbanása okozott tüzet kedden délután zilahi tömbház egyik második emeleti lakásában. Egy ember megsérült, további kilenc lakónak a helyszínen nyújtottak orvosi ellátást – tájékoztatott a Szilágy megyei tűzoltóság.
Ilie Bolojan miniszterelnök kedden továbbította Nicușor Dan államfőnek Daniel David oktatási miniszter felmentésére vonatkozó javaslatát.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) képviselője, Mihai Fifor, korábbi védelmi miniszter kedden a Facebook-oldalán cáfolta azt az állítást, miszerint a katonák a bírákhoz és ügyészekhez hasonlóan „48 évesen mennek nyugdíjba”.
Hosszú évek óta zajló fejlesztések zárulhatnak le Gyergyószentmiklóson: a víz- és a csatornahálózat korszerűsítése is befejeződhet 2026-ban. Az évek folyamán összegyűlt többletköltségekre a fejlesztési minisztériumtól kérnek finanszírozást.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter kedden arról számolt be a Facebook-oldalán, hogy tavaly több mint négymilliárd euró uniós forrás érkezett Romániába a mezőgazdaság számára, és január végéig további egymilliárd euró kifizetésére számítanak.
Fizetéslevonással büntették a kormány sajtóirodájának azt a munkatársát, aki tavaly november végén megpróbálta távol tartani az újságírókat a miniszterelnöktől, hogy ne tudjanak kérdést feltenni Ilie Bolojannak.
szóljon hozzá!