
Lukács László 12 évvel ezelőtt már látta el a városvezetői teendőket megbízott polgármesterként
Fotó: SZÉKELY HÍRMONDÓ-ARCHÍV
A Magyar Polgári Erő is indít polgármester-jelöltet Kézdivásárhelyen. Ugyanakkor tanácsosi listát is letettek – közölte érdeklődésünkre Kulcsár-Terza József, a párt ügyvezető elnöke.
2024. április 29., 19:372024. április 29., 19:37
2024. április 29., 19:472024. április 29., 19:47
A Magyar Polgári Erő Lukács Lászlót indítja a polgármesteri szék megszerzéséért Kézdivásárhelyen. Jelöltjük korábban,
sőt egy hónapig a városvezetői teendőket is ellátta megbízott polgármesterként, de a megyei tanács tagjaként is vállalt közszereplést.
Négy évvel ezelőtt, egy RMDSZ–MPP-egyezség értelmében az előbbi biztosított számára bejutó helyet városi tanácsosi listáján.
Kulcsár-Terza József, a párt ügyvezető elnöke érdeklődésünkre elmondta, hogy azt követően döntöttek Lukács László indítása mellett, hogy számukra nyilvánvaló vált, az Erdélyi Magyar Szövetség kézdivásárhelyi szervezete elárulta a város magyarságának egy részét azzal, hogy váratlan fordulattal, saját jelöltjét ejtve a román pártok által protezsált, függetlenként színre lépő Imre Csaba mögé állt.
– nyilatkozta lapunknak.
Biztató eredménynek tartja, hogy ilyen rövid idő alatt sikerült több mint ötszáz támogatói aláírást összegyűjteniük. A tanácsosi listájukon a polgármesterjelöltjüket Filep Béla, Váncsa Levente-Jenő, Hankó Attila, Vas-Kerekes Imre, Jakabos Tünde, Szőcs Emil és Gergely Csaba követi.
Kulcsár-Terza József azt is kijelentette, hogy a majdani önkormányzati testületben semmi szín alatt nem kívánnak együttműködni „sem a román pártokkal, sem szövetségeseikkel, azokkal, akik a nemzeti ügy ellen cselekszenek”. Felvetésünkre megerősítette, hogy ezzel az EMSZ-re célzott.
Japán sztrájkba kezdtek kedden a Sanitas szakszervezet tagjai az új bértörvénytervezet elleni tiltakozásként.
Összesen 207 helyszínen tart házkutatást kedden a rendőrség a Jupiter művelet keretében bűncselekményekkel gyanúsított személyeknél.
Kedden folytatódik az érettségi vizsga szóbeli szakasza a román nyelvi kommunikációs készségek felmérésével.
Új korszak kezdődhet a fapados légi közlekedésben: a Wizz Air bejelentette, hogy 2027-től Starlink-alapú internetkapcsolatot vezet be repülőgépein.
Medveriasztásra ébredtek a csíkszeredaiak kedd hajnalban, de már hétfő délután is egymást követték a Ro-Alert üzenetek Hargita megyében.
Nemcsak a közúti forgalomban, hanem a gyalogosok által használt köztereken is balesetveszélyesen közlekednek sokan az elektromos rollerekkel Csíkszeredában. Ezért a városvezetés egy szabályzót készít, és korlátozásokat vezetnek be.
Izgalmas időszak előtt áll a videójáték-ipar, aminek a jövőjébe kaphattunk betekintést a nyári bemutató-események révén. Összeállításunkban a legnagyobb bejelentéseket szedtük össze.
A fokozódó elégedetlenségek miatt japánsztrájkot indít az egészségügyben és a szociális ellátórendszerben a Sanitas szakszervezet kedden. Az érdekvédelem főként a véglegesítés előtt álló egységes bértörvény-tervezet módosítását szeretné elérni.
A Hunyad megyei törvényszék elrendelte hétfőn annak a férfinek az előzetes letartóztatását, aki egy pisztollyal rálőtt négy emberre Lupényben. A törvényszék döntése nem jogerős, 48 órán belül megfellebbezhető.
A hét elején az átlagosnál melegebb idő várható, majd átmeneti lehűlés érkezik. A hónap közepétől ismét melegszik az idő, ugyanakkor záporokra és zivatarokra szinte minden nap számítani lehet – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzéséből.
szóljon hozzá!