
Fotó: Erdély Bálint Előd
Közzétették a csíksomlyói pünkösdi búcsú programját, amelyet idén már hagyományosan lehet megtartani.
2022. május 11., 11:452022. május 11., 11:45
2022. május 11., 13:112022. május 11., 13:11
„Nagy öröm és hála van a szívünkben, hogy Isten kegyelméből a hagyományos keretek között tarthatjuk meg az idei pünkösdszombati fogadalmi búcsúnkat” – olvasható a csíksomlyói ferences testvérek programismertetőjében, amelyből az is kiderül, hogy
„Assisi szent Ferenc atyánk a béke és a kiengesztelődés jegyében élte életét (...) Rendalapítónk lelkületével és pártfogása alatt zarándokoljunk együtt a Csíksomlyói Segítő Szűzanyához, hogy Égi Édesanyánkkal együtt kérjük a fölséges és dicsőséges Istent:
A fogadalmi búcsú főcelebránsa és szónoka exc. és ft. dr. Udvardy György veszprémi érsek lesz.
Program
Május 27. – június 4.
Kilenced Pünkösd ünnepére
Péntek, június 3.
17 óra – Imaóra a kegytemplomban
18 óra – Nyitó szentmise, amelyet ünnepi rózsafüzér követ
Szombatra virradóan virrasztás a kegytemplomban.
Pünkösdszombat, június 4.
7.30 – Szentmise a kegytemplomban
10.30 – Kordon indulása a kegytemplom előtti térről a Hármashalomoltárhoz
10 óra – Ünnepélyes rózsafüzér a nyeregben
11 óra – Szentségimádás a nyeregben
12.30 – Ünnepi szentmise a nyeregben, amelynek főcelebránsa és szónoka exc. és ft. dr. Udvardy György veszprémi érsek
17 óra – Csángó szentmise a Szent Péter és Pál plébániatemplomban
18 óra – Pünkösdi vigília szentmise a kegytemplomban
Vasárnapra virradóan virrasztás a kegytemplomban.
Pünkösdvasárnap, június 5.
A szentmisék sorrendje a kegytemplomban: 7 óra, 8 óra, 10.30 és 18 óra.
Hétfő, június 6., Boldogságos Szűz Mária, az Egyház Anyja – emléknap
A szentmisék ünnepi sorrendben lesznek a kegytemplomban: 8 óra, 10.30 és 18 óra.
Nicușor Dan államfő vasárnap bejelentette, hogy elfogadja Donald Trump amerikai elnök meghívását és részt vesz a Béketanács jövő heti washingtoni ülésén.
Idén januárban 4 698 070 nyugdíjast tartottak nyilván Romániában, 1489-cel kevesebbet, mint az előző hónapban; az átlagnyugdíj 2779 lej volt – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár vasárnap közzétett adataiból.
Több mint hatszáz járművezetőnek vonták be a jogosítványát az elmúlt 24 órában végzett ellenőrzések során, 96-nak gyorshajtás, 170-nek alkohol hatása alatti vezetés miatt – derül ki a Román Rendőrség vasárnapi közleményéből.
Otthonában ölték meg egy fejszével az olténiai Vela község 56 éves, liberális párti (PNL) helyi tanácsosát, korábbi alpolgármesterét. A gyilkosság fő gyanúsítottja egy helybéli fiatalember, aki az áldozat farmján dolgozott.
A Richter-skála szerint 3,5-ös erősségű földrengés történt vasárnap 1 óra 54 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Szikladarabokat helyeztek ki Temesvár egyes utcáiban a járda szélén lévő zöldterületekre, hogy megakadályozzák a parkolást. Vannak, akik kifogásolják az intézkedést.
Alsósófalva utcái zeneszótól és tánctól voltak hangosak szombaton. Csattogtak az ostorok, perdültek a szoknyák, idősek és fiatalok maskarába bújva űzték el a telet a 34. Hargita Megyei Farsangbúcsúztatón. Idén a szentegyházi csoportot kísértük el.
Öt megyében, közöttük Maros és Hargita megyében is közúti ellenőrzést tartanak a rendőrök vasárnap a 15-ös országúton.
Nyersen felvágva vagy árnyékos helyen szárítva, továbbá olajként vagy ecetként egyaránt használják, mifelénk főként pityóka- és bárány(fej)levesek készítésekor. A tárkonyról lesz szó, ha már azt tartjuk a legautentikusabb zöldfűszerünknek. De az is!
Több mentőegységet riasztottak, köztük egy mentőhelikoptert is Marosvásárhelyről, miután szénabála zuhant egy hétéves gyermekre a Szeben megyei Szászivánfalván.
szóljon hozzá!