
Fotó: Csíki Vállalkozók Egyesülete / Veres Nándor
A Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórházat, a Korai Nevelő- és Fejlesztő Központot és a Csíki Hegyimentő Egyesületet támogatják a hétvégén negyedik alkalommal megrendezett Katalin-napi jótékonysági bál bevételéből.
2017. november 20., 18:322017. november 20., 18:32
A Csíki Vállalkozók Egyesülete, Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusa és a Csíki Anyák Egyesülete által közösen megszervezett eseményen
A támogatók szavazással dönthettek arról, hogy melyik célt kívánják felkarolni. Mint kiderült, a szavazatok alapján az összegyűjtött összeg 56 százalékával a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház belgyógyászati és újszülött osztálya eszközeinek korszerűsítését, 22 százalékával a Csíki Hegyimentő Egyesület technikai ruházatának fejlesztését, a fennmaradó közel 21 százalékával pedig a Korai Nevelő- és Fejlesztő Központ (az új Szent Ágoston Központban) beindításához szükséges eszköztár és irodai bútorzat beszerzését támogatják – számolt be közleményben a vállalkozói egyesület sajtófelelőse.
A Szociáldemokrata Párt (PSD), a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) és a Béke – Románia az első frakciói kedden benyújtotta a parlamentben a bizalmatlansági indítványt.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) és a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) közös bizalmatlansági indítványát nagy valószínűséggel megszavazza majd a parlament, és a kormány megbukik – jelentette ki Tánczos Barna kormányfőhelyettes.
Tarr Zoltánt, a Tisza Párt alelnökét és európai parlamenti delegációvezetőjét a Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztérium irányítására kérte fel Magyar Péter.
Romániában nincs gázolajhiány, a helyenként jelentkező ellátási zavarokért az üzemanyag-forgalmazók a felelősek, mivel nekik kell biztosítaniuk a megfelelő logisztikát és az időben történő szállítást.
A rendőrség egyetlen nap alatt közel 400 szabálysértést állapított meg a vasúti átjáróknál – idézi a Román Rendőrség közleményét az Agerpres.
Egy csereháti terület megvásárlását kezdeményezte soros ülésén a székelyudvarhelyi önkormányzat, ahol ifjúsági lakásokat építenének a közeljövőben. Emellett az Eötvös József Szakközépiskola felújításával kapcsolatban is történt némi előrelépés.
Politikai források szerint a Szociáldemokrata Párt (PSD) és a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) még kedden beterjeszti a parlamentbe az Ilie Bolojan vezette kormány elleni közös bizalmatlansági indítványát.
Lecsökken a kezdő és a tapasztalt pedagógusok bére közti különbség, és éppen a nagy pályarégiséggel rendelkezők járnak rosszul, ha jelenlegi formájában véglegesítik az új egységes bértörvénytervezetet. Az érdekvédelem általános sztrájkra készül.
Ilie Bolojan hétfő este azzal vádolta a Szociáldemokrata Pártot (PSD), hogy felrúgta a közösen kialkudott megállapodásokat, és „szétrobbantotta a kormányzást”.
Tovább emelkedik az üzemanyagok ára ismét drágított az OMV Petrom és a Rompetrol.
szóljon hozzá!