
Fotó: Csíki Vállalkozók Egyesülete / Veres Nándor
A Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórházat, a Korai Nevelő- és Fejlesztő Központot és a Csíki Hegyimentő Egyesületet támogatják a hétvégén negyedik alkalommal megrendezett Katalin-napi jótékonysági bál bevételéből.
2017. november 20., 18:322017. november 20., 18:32
A Csíki Vállalkozók Egyesülete, Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusa és a Csíki Anyák Egyesülete által közösen megszervezett eseményen
A támogatók szavazással dönthettek arról, hogy melyik célt kívánják felkarolni. Mint kiderült, a szavazatok alapján az összegyűjtött összeg 56 százalékával a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház belgyógyászati és újszülött osztálya eszközeinek korszerűsítését, 22 százalékával a Csíki Hegyimentő Egyesület technikai ruházatának fejlesztését, a fennmaradó közel 21 százalékával pedig a Korai Nevelő- és Fejlesztő Központ (az új Szent Ágoston Központban) beindításához szükséges eszköztár és irodai bútorzat beszerzését támogatják – számolt be közleményben a vállalkozói egyesület sajtófelelőse.
Társulási szerződést készül kötni Felsőboldogfalva és Székelyudvarhely a farcádi és a székelyudvarhelyi Lejtő utcai ivóvízhálózat bővítése és felújítása érdekében. A beruházásra pályázati forrást keresnének, az útfelújításról pedig csak később lehet szó.
Van elég tartalék az országos villamosenergia-rendszerben a csernavodai atomerőmű 2-es reaktorának leállása után kieső áram pótlására – tájékoztatott szerda este az energiaügyi minisztérium.
Románia túljutott az inflációs csúcson, és az éves infláció ősszel 5,5 százalék körüli szintre, év végére akár 5 százalék közelébe is csökkenhet, ha az új kormány nem hoz árfelhajtó intézkedéseket – nyilatkozta Adrian Negrescu gazdasági tanácsadó.
Háromnapos rendezvénysorozattal készül a magyar kormány az augusztus 20-i nemzet ünnepre, amelyen rövidebb lesz a tűzijáték a szokásosnál – mondta Magyar Éva kormányszóvivő a programokat ismertető szerdai budapesti rendezvényen.
Rendkívüli ülésen szavazta meg a képviselőház az RMDSZ törvénytervezetét, amely heti 8 tanórára csökkenti az iskolaigazgatók és tanfelügyelők kötelező óraszámát, hogy több időt fordíthassanak az intézmények vezetésére és az ezzel járó feladatokra.
Közel ezer emberrel foglalkoztatnak kevesebbet a háromszéki cégek, mint egy évvel korábban – elemezte a háromszéki gazdaság fő számait a Kovászna megyei Kereskedelmi Kamara elnöke, Edler András.
A sofőr epilepsziás rohama miatt következhetett be a hatóságok elsődleges vizsgálatai alapján a kedd esti, két halálos áldozatot követelő baleset Brassó központjában.
Az FSLI, a Spiru Haret és az Alma Mater tanügyi szakszervezeti szövetség határozottan elutasítja az oktatási alkalmazottak bérezésére vonatkozó legújabb javaslatot.
Az infláció 2,26 százalékpontos csökkenése nem a gazdaság javulását jelzi, csupán egy matematikai korrekció – nyilatkozta szerdán Flavius Valentin Jakubowicz, a Romániai Pénzügyi-Banki Elemzők Egyesületének (AAFBR) elnöke.
Szerdai rendkívüli ülésen a képviselőház azt a törvénymódosító tervezetet, amely heti 8-ra csökkenti az iskolaigazgatók és tanfelügyelők kötelező óraszámát, hogy több időt fordíthassanak az intézmények vezetésére és az ezzel járó feladatokra.
szóljon hozzá!