
Fotó: Beliczay László
Közzétették a csíksomlyói pünkösdi búcsú programját, péntektől vasárnapig több alkalommal szentmisék és gyónási alkalmak is lesznek.
2023. május 19., 10:272023. május 19., 10:27
2023. május 19., 10:432023. május 19., 10:43
Az idei pünkösdi búcsú mottója
– a jelmondatot Assisi Szent Ferenc egyik imájából választották a 800 éves ferences rend alkalmából.
Pénteken, május 26-án a délután hat órai nyitó szentmisét megelőzően délután négy órától gyóntatást tartanak a kegytemplom előtti téren, öt órától pedig imaórát kegytemplomban, ahol szombatra virradóan virrasztásra is lesz lehetőség.
Szombaton, május 27-én reggel a kegytemplom előtti téren hat órától gyónási alkalom lesz, fél nyolctól szentmise kezdődik, a kordon pedig fél tizenegykor indul a nyeregbe a kegytemplomtól.
Ugyancsak szombaton délután öt órától csángó szentmisét tartanak a Szent Péter és Pál plébániatemplomban, a kegytemplomban pedig pünkösdi vigília szentmisét hat órától. Vasárnapra virradóan virrasztást tartanak a kegytemplomban.
Fotó: Beliczay László
Vasárnap, május 28-án reggel hat órától gyóntatásra nyílik alkalom, a kegytemplomban pedig reggel hét és nyolc órától, majd 10.30-tól és délután hat órától is szentmiséket tartanak.
„A csíksomlyói búcsún való találkozás Édesanyánkkal hozzon a lelkünkben is változást. Töltsön el minket hittel, reménnyel és szeretettel” – írják a szervezők, figyelmünkbe ajánlva a Csíksomlyó nevű telefonos alkalmazást, amely a zarándokok segítségére lehet.
A szervezők ugyanakkor felhívják a Székelyudvarhely felől érkezők figyelmét, hogy a vasúti felüljárón zajló munkálatok miatt szombaton a tervezettnél egy órával korábban induljanak el otthonról.
A házbizottság érvényesnek minősítette azt a 140 képviselő által támogatott indítványt, amelyben a Tisza parlamenti frakciója Baka Andrást jelöli államfőnek.
Magyar és román nyelven rakták ki Csíkszereda nevét a város egyik újonnan létrehozott körforgalmában, a Hargita utcában.
Új szabályok léptek életbe a más uniós tagállamokban vásárolt jövedéki termékek Romániába történő behozatalára.
Harminc napos előzetes letartóztatásba helyezték hétfőn azt a hét személyt, akik botokkal, fejszékkel és kövekkel támadtak rá szombat éjjel a Kolozs megyei mentőszolgálat munkatársaira – közölte hétfőn a dési ügyészség.
Jócskán túlhaladva a megengedett sebességet, 172 km/órával száguldó sofőrt mértek be a rendőrök vasárnap Buzău megyében, de miután megállították, váratlan fordulatot vett a gyorshajtásos eset.
Tovább fokozódik a hőség az elkövetkező napokban, az Országos Meteorológiai Igazgatóság előrejelzése szerint azonban viharosra fordulhat az időjárás szerdára virradóra.
Őrizetbe vettek egy ügyészt vasárnap éjszaka 24 órára, mert miután botrányt okozott egy Hunyad megyei vendéglátóhelyen, könnygázt használt és egy pisztolyt is elsütött, amikor a rendőrök megpróbálták lefogni – közölte hétfőn a legfőbb ügyészség.
Udvarhely-, Gyergyó- és Csíkszéken is kaptak el ittas sofőröket hétvégén a hatóságok, sőt volt, aki vezetői engedély nélkül közlekedett járművével – derül ki a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság hétfői közleményéből.
Kilőtték azt a medvét, amely vasárnap megtámadott egy embert az észak-szlovákiai Nagyturány (Turany) közelében – jelentette be közösségi médiaprofilján Filip Kuffa szlovák környezetvédelmi államtitkár hétfőn.
Elsősorban a nappali hőmérsékletek alakulásában várhatók változások a következő kéthetes, augusztus 10–23. közötti időszakban az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzése szerint.
szóljon hozzá!