
Fotó: Beliczay László
Közzétették a csíksomlyói pünkösdi búcsú programját, péntektől vasárnapig több alkalommal szentmisék és gyónási alkalmak is lesznek.
2023. május 19., 10:272023. május 19., 10:27
2023. május 19., 10:432023. május 19., 10:43
Az idei pünkösdi búcsú mottója
– a jelmondatot Assisi Szent Ferenc egyik imájából választották a 800 éves ferences rend alkalmából.
Pénteken, május 26-án a délután hat órai nyitó szentmisét megelőzően délután négy órától gyóntatást tartanak a kegytemplom előtti téren, öt órától pedig imaórát kegytemplomban, ahol szombatra virradóan virrasztásra is lesz lehetőség.
Szombaton, május 27-én reggel a kegytemplom előtti téren hat órától gyónási alkalom lesz, fél nyolctól szentmise kezdődik, a kordon pedig fél tizenegykor indul a nyeregbe a kegytemplomtól.
Ugyancsak szombaton délután öt órától csángó szentmisét tartanak a Szent Péter és Pál plébániatemplomban, a kegytemplomban pedig pünkösdi vigília szentmisét hat órától. Vasárnapra virradóan virrasztást tartanak a kegytemplomban.
Fotó: Beliczay László
Vasárnap, május 28-án reggel hat órától gyóntatásra nyílik alkalom, a kegytemplomban pedig reggel hét és nyolc órától, majd 10.30-tól és délután hat órától is szentmiséket tartanak.
„A csíksomlyói búcsún való találkozás Édesanyánkkal hozzon a lelkünkben is változást. Töltsön el minket hittel, reménnyel és szeretettel” – írják a szervezők, figyelmünkbe ajánlva a Csíksomlyó nevű telefonos alkalmazást, amely a zarándokok segítségére lehet.
A szervezők ugyanakkor felhívják a Székelyudvarhely felől érkezők figyelmét, hogy a vasúti felüljárón zajló munkálatok miatt szombaton a tervezettnél egy órával korábban induljanak el otthonról.
Idén március végéig több mint 8000 tűzesethez riasztották a hivatásos tűzoltókat – számolt be szombaton a Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU).
Ismeretlen tettesek felgyújtották Mircea Dinescu költő Cetate községbeli faházát. A rendőrség nyomozást indított az ügyben.
Éles hangon bírálta Sorin Grindeanu szociáldemokrata pártelnök Ilie Bolojan miniszterelnököt a bizonyos állami vállalatok tőzsdére vitelére vonatkozó szándéka miatt.
Az áram- és földgáztermeléssel és -szállítással kapcsolatos, mintegy 3,5 milliárd dollár értékű beruházásokat jelentett be szombaton Bogdan Ivan energiaügyi miniszter.
Nemcsak az infrastruktúra korszerűsítése, hanem az egymásra és a páciensekre való odafigyelés is kulcsfontosságú – ennek jegyében vettek részt kommunikációs képzésen a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház asszisztensei és betegápolói.
Az idei év első három hónapjában 33 996 családon belüli erőszakos esethez riasztották a hatóságokat, ebből 17 113 városon, 16 883 vidéken történt – számolt be szombaton az Országos Rendőr-főkapitányság.
Reneszánszát éli a gyógynövények használata, egyre többen szedik, sőt termesztik és nemcsak tea, hanem tinktúra is készül belőlük – jelentette ki Pokornyi László, aki a Marosvásárhelyen és környékén megtermő gyógynövényekről írt könyvet.
Nagy mennyiségű kábítószert foglaltak le a hatóságok az elmúlt két hétben végrehajtott akcióik során.
Megkéselt egy fiatal férfi egy másikat Csíkkozmáson a napokban. Feltehetően italozás torkollott agresszióba a két fél között. Az áldozatot kórházban ápolják.
Négy ügynökségének átszervezésére készül a munkaügyi minisztérium. Florin Manole tárcavezető szerint a négy intézményből kettő lesz: az egyik az ellenőrzésekkel, a másik a kifizetések kezelésével foglalkozik majd.
szóljon hozzá!