
Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Közzétette a mezőgazdasági minisztérium a burgonyatermesztők de minimis támogatásáról szóló határozattervezetet.
2025. április 23., 20:542025. április 23., 20:54
Hektáronként 200 euró de minimis támogatásban részesülhetnek idén is a burgonyatermesztők – írja elő az a határozattervezet, amelyet szerdán tettek közzé a mezőgazdasági minisztérium honlapján.
A tervezet szerint erre az évre összesen 15 millió lejt különít el a kormány a burgonyatermesztésre igényelhető de minimis támogatásra. A hektáronként legfeljebb 200 euró támogatásra
– írja az Agerpres hírügynökség a tervezet alapján.
Összesen hatvanmillió lejjel támogatná idén a mezőgazdasági minisztérium a fokhagymatermesztőket. A szaktárca honlapján közzétett határozattervezet szerint a fokhagymatermesztők hektáronként 3000 eurós de minimis támogatást igényelhetnek. Ehhez legalább 3 ezer négyzetméteren kell fokhagymát termeszteniük. Kedvezményezettenként legtöbb hat hektárra jár a támogatás.
Az igényléseket a jogszabály hatályba lépését követő 30 napon belül kell benyújtani. A helyszíni ellenőrzéseket a megyei mezőgazdasági igazgatóságok, valamint a Mezőgazdasági Kifizetési és Intervenciós Ügynökség (APIA) munkatársai végzik. A termés betakarítását és értékesítését a helyszíni ellenőrzéseket követően, de legkésőbb 2025. november 21-ig kell elvégezni. Ez a határidő az igazoló dokumentumok benyújtására is.
Meghalt az a férfi a kórházban, akit néhány nappal korábban egy Argeș megyei településen elütött egy autó, miközben az országút szélén közlekedett kerékpárral. A levegőbe repült, miután hátulról, teljes sebességgel elgázolták.
A Duna vízszintje mindössze három centiméterrel haladta meg hétfőn este az atomerőmű működéséhez szükséges minimumot Csernavodánál – közölte a Román Vízügyi Igazgatóság (ANAR).
Nicușor Dan megtámadta az alkotmánybíróságon a parlamentben múlt héten elfogadott új feddhetetlenségi törvényt – közölte hétfőn az elnöki hivatal.
Mit tud a lakosság a Maros megyét is érintő méltányos átállási programról, a munkahelyek megszűnéséről, átalakulásáról? Hogyan látja a települése jövőjét? – ezekkel a témákkal is foglalkozik a napokban közzétett kérdőív.
Nem bizonyult tartósnak a Duna vízszintjének emelkedése Csernavodánál, fel kell készülni arra, hogy néhány napig teljesen le kell fog állni az atomerőmű – jelentette be Alexandru Bușoi energetikai államtitkár hétfőn.
Az RMDSZ első opciója egy teljes jogkörű kormány megalakítására egy „nagykoalíció” létrehozása, más országok mintájára, hogy megakadályozzák a szélsőséges erők kormányra jutását – jelentette ki hétfőn Cseke Attila ügyvivő fejlesztési miniszter.
Harminckét járvezetői engedélyt függesztettek fel a hétvégén a hatóságok Maros megyében, de olyan sofőrt is feltartóztattak, aki nem rendelkezett jogosítvánnyal – tájékoztat a Maros Megyei rendőr-főkapitányság.
Cseke Attila ügyvivő egészségügyi miniszter szerint a közösségi oldalakon terjedő félretájékoztatás „rendkívül veszélyessé” vált, ezért az államnak határozottabban kell fellépnie, szükség esetén a jogszabályok szigorításával.
A házbizottság érvényesnek minősítette azt a 140 képviselő által támogatott indítványt, amelyben a Tisza parlamenti frakciója Baka Andrást jelöli államfőnek.
Magyar és román nyelven rakták ki Csíkszereda nevét a város egyik újonnan létrehozott körforgalmában, a Hargita utcában.
szóljon hozzá!