
A polgármesteri hivatal főépületében, a nagykapun keresztül jutnak az udvarra az ügyfelek, ahol ezen az ablakon keresztül intézhetik az ügyeiket
Fotó: Barabás Orsolya
Gyergyószentmiklóson is átalakították az ügyfélfogadást a polgármesteri hivatalhoz tartozó intézményekben.
2021. október 26., 15:492021. október 26., 15:49
A gyergyószentmiklósi polgármesteri hivatalhoz tartozó irodákban és pénztárban csak azokat tudják fogadni, akik igazolni tudják a koronavírus elleni oltottságot, egy 72 óránál nem régebbi negatív PCR-tesztet vagy 48 óránál nem régebbi negatív antigéntesztet tudnak felmutatni, vagy igazolják, hogy az utóbbi hat hónapban átestek a COVID-19-fertőzésen. Azok, akik nem rendelkeznek a fent soroltak valamelyikével, azok a „kisablakos”, szabadtéri ügyfélfogadást vehetik igénybe – tájékoztatott Csergő Tibor-András polgármester.
A polgármesteri hivatal főépületébe, a kapun betérve a kis ablaknál zajlik az ügyintézés. Polgármesteri és alpolgármesteri fogadóórán csak a zöldigazolvánnyal rendelkezők vehetnek részt.
A zöldigazolvánnyal nem rendelkező személyeket csak sürgősségi esetekben fogadhatják az anyakönyvi hivatalban, vagyis születés vagy elhalálozás bejelentésekor. Az adó- és pénzügyi osztályon az online ügyintézést lehet igénybe venni, a ghiseul.ro honlapon a kifizetéseket lehet intézni. Enyhítés, hogy a szociális rendszerben érintettektől nem kérik a védettségi igazolást, a szociális iroda épületében, a bejárati résznél fogadják azokat, akik például fűtéstámogatást igényelnek.
Mivel a gyergyószentmiklósi önkormányzat több épületben működik, egyik helyen sem haladja meg az alkalmazottak száma az 50 személyt, így nem kellett távmunkára küldeni senkit. Ellenben mindenhol be kell tartsák az előírásokat, vagyis kötelező a maszkviselés, a kézfertőtlenítés, a távolságtartás.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el szombaton az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) 16 megye folyóvizeire, köztük Hargita és Kovászna megyeiekre is.
Folytatódik az üzemanyagárak emelkedése: szombaton újabb 15 banival drágult a gázolaj, így literenkénti ára már minden székelyföldi töltőállomáson meghaladja a 10 lejt, míg a prémium gázolaj ára már csak pár banira van a 11 lejes lélektani határtól.
Március 28-tól, szombattól adhatják le levélszavazatukat a magyarországi lakcímmel nem rendelkező választópolgárok az április 12-i országgyűlési választásra – hívja fel a figyelmet Nacsa Lőrinc nemzetpolitikáért felelős államtitkár.
Lefoglalták a hatóságok a belügyminisztériumi katasztrófavédelmi főosztály (DSU) több munkatársának mobiltelefonját.
Hatvan napra hatósági felügyelet alá helyezték a januárban a Temes megyei Csene községben megölt 15 éves fiú nagyapját, aki a gyanú szerint arcon ütötte a gyilkosság egyik vádlottjának anyját.
Nem mindenki tudja, hogy az ökölvívó Papp László rugonfalvi gyökerekkel bírt, ahol ünnepséget terveznek születése századik évfordulója apropóján. Erről meg a sepsiszentgyörgyi kosárlabda őskoráról is beszélgettünk Oláh István egri fertálymesterrel.
A dédai hivatásos és önkéntes tűzoltókat is riasztották egy tarlótűzhöz péntek este. A Maros megyei Ratosnya egyik falujában nehezen megközelíthető területen csaptak fel a lángok.
Szombaton 20:30 és 21:30 között lekapcsolják a parlament épületének belső és külső világítását a Föld órája kezdeményezéshez való csatlakozás részeként – közölte a képviselőház.
Idén is megrendezik Marosvásárhelyen a Virágvasárnapi passió előadást, amelyen a résztvevők együtt élhetik át Jézus Krisztus szenvedéstörténetét. Az érdeklődőket vasárnap 17 órára várják a Nyári Színpadhoz.
A legfelsőbb bíróság perelni készül a kormányt a bírák és ügyészek számára bírósági döntéssel megítélt bértartozások kifizetésének elhalasztása miatt, és első lépésként előzetes panaszt nyújtott be a kormányhoz és a pénzügyminisztériumhoz.
szóljon hozzá!