
Fotó: Gergely Imre
Nagyban megkönnyíti majd a közlekedést az a körforgalom, amely a Gyergyószentmiklóst és Parajdot összekötő országút, illetve a Gyergyóújfalu-Gyergyószárhegy közötti megyei út találkozásánál létesül. A napokban kezdték el a körforgalom kialakítási munkálatait Gyergyóalfalu központjában.
2021. november 02., 15:262021. november 02., 15:26
2021. november 02., 16:082021. november 02., 16:08
Főleg az iskolák nyitását megelőzően, reggel 8 óra előtt alakulnak ki „kolozsvári szintű” dugók az útkereszteződésben, ezért már régóta tervezték, hogy körforgalom létesítésével oldják meg a problémát. Nem várnak tovább:
– jelentette ki Gáll Szabolcs, Gyergyóalfalu polgármestere.
Fotó: Gergely Imre
A község önkormányzata már korábban nekilátott volna a beruházásnak, de eddig vártak, arra számítva, hogy a tervezett határidőnek megfelelően Gyergyószentmiklóson megvalósul a teherforgalmat kiszolgáló út felújítása, és akkor csökken a falun áthaladó teherautók száma. Viszont Gyergyószentmiklóson messze van még az útfelújítás befejezése.
Az építőanyag árak azonban megugrottak, és további drágulásra lehet számítani. Az országos útügy pedig beleegyezést adott ugyan, de finanszírozást nem biztosít a beruházáshoz.
Kéréssel fordultunk a megyei tanácshoz, és ők vállalták, hogy partnerek lesznek a beruházásban, az építkezés 530 ezer lejt jelentő költségének kétharmadát ők finanszírozzák. Jelenleg a beruházás értéke még belefér a direkt közbeszerzési küszöb alá, de ha jövő évig vártunk volna, akkor az árdrágulások miatt megnövekedett volna az érték, ami miatt új költségszámítást kellene végezni, és új közbeszerzést kiírni. Így viszont még ebben az évben elkészülhetünk az építkezéssel” – foglalta össze Gáll Szabolcs.
Fotó: Gergely Imre
A kiszélesedett területen könnyebb lesz majd a járművek áthaladása. A helyszín közelében továbbá egy másik munkálat is zajlik, az egykori szövetkezeti épület előtt járdát és parkolókat építenek ki, így egységesen újul meg Gyergyóalfalu központjának ez a része.
Fotó: Gergely Imre
Fotó: Gergely Imre
Fotó: Gergely Imre
Súlyos közúti balesethez riasztották a mentőegységeket vasárnap délután a Kolozs megyei Méra közelébe, miután egy motoros ütközött egy személyautóval.
Négy ember került kórházba vasárnap, miután egy férfi rálőtt néhány személyre Lupényban – tájékoztatott a Hunyad megyei rendőrség.
Évekbe telt, de sikerült egy ezer lejt meghaladó gyorshajtási bírságot érvénytelenítenie egy sofőrnek. Kulcsfontosságú volt a kitartása.
Kartellezésre hivatkozva minden korábbinál nagyobb összegű, több mint 700 millió eurónyi bírságot szabott ki a román versenytanács a tíz vezető bankra, amelyek állítólag kamatpolitikájuk összehangolásával befolyásolták a román bankközi kamatlábat (ROBOR).
Egy hetvenes éveiben járó férfit több mint 170 km/órás sebességgel vezetve mértek be Târgu Jiu város körgyűrűjén. Százhúsz napra bevonták a jogosítványát, és több mint 4000 lej bírságot kell fizetnie.
A bukaresti rendőrség vizsgálatot indított, miután egy 32 éves rezidens orvost eszméletlenül találtak egy fővárosi kórház mosdójában. A férfi később életét vesztette.
Az elmúlt 24 órában tapasztalt hidrometeorológiai jelenségek tizenkét megye 39 településén és Bukarestben okoztak károkat – közölte vasárnap a katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU).
A tavalyi Báj-havasi túra megejtésekor került fel a bakancslistára a távolban sejtelmesen körvonalozódó Grohotis. Erdélynek megannyi hegye kínál barangolási lehetőséget egy-egy hétvégére, ám az ezeréves határ még mindig különleges csáberővel bír.
Maroshévízen egy kereskedelmi egység alagsorába folyt be a víz, a szivattyúzáshoz a helyi hivatásos tűzoltókat riasztották.
A szombat délutáni rendkívül heves esőzések, viharok következtében Kovászna megye több helyszínén is szükség volt a Kovászna megyei tűzoltóság egységeinek segítségére.
szóljon hozzá!