
Ezúttal a kulisszák mögé is benézhetnek az érdeklődők
Fotó: Figura Stúdió Színház
A színházi világnap alkalmából szélesre tárja kapuit a gyergyószentmiklósi Figura Stúdió Színház – március 27-én, hétfőn egész napos kínálattal várja az érdeklődőket. A nyílt napnak is titulálható eseményen gyerekek, felnőttek betekintést nyerhetnek a színház működésébe.
2017. március 22., 19:522017. március 22., 19:52
2017. március 22., 19:532017. március 22., 19:53
Kávézással indítja a nyílt napot a gyergyószentmiklósi színház. Hétfőn 10 órakor a művelődési házban működő bárban a Figura teljes társulatával ülhetnek egy asztal mellé mindazok, akik szívesen beszélgetnének el a színházi emberekkel, szakmai vonatkozású kérdéseket intéznének hozzájuk vagy csak végighallgatnák az éppen készülő előadásról szóló sajtótájékoztatót, ami része lesz a délelőtti kávézásnak.
A kezdőprogram után, 11 órától kulisszatúrára hívják az érdeklődőket
A művelődési ház oldalsó bejáratának előteréből indul a „túra”, melynek útvonala az irodákat, a jelmeztárat, a műhelyt érintve, a próbatermen át vezet a színpadra. A próbateremben szövegértelmezés által kapnak képet a résztvevők a drámai és másfajta irodalmi szöveg közötti különbségről, a színpadon pedig a készülő Phaedra című előadás díszletét tekinthetik meg. A színpadról az út a hangosító-, világosító fülkébe vezet, ahonnan a stúdióterembe kalauzolják a résztvevőket. Itt csapatösszerázó tevékenységet tartanak számukra a társulat színészei.
A kulisszatúra végállomása az előtér, ahol jelmezeket ölthetnek magukra a résztvevők. Ezt a programot általános iskolásoknak hirdette meg a színház, de az előre bejelentkezett csoportok mellett szívesen fogadnak más érdeklődőket is. A szervezők tudatják, hogy a 11-től délután 2-ig tartó programon félóránként indítanak „felfedezőútra” egy-egy csoportot. Jelentkezni csütörtökön 12 óráig lehet a 0752-227 011-es telefonszámon.
Szintén előjegyzés alapján fogadják az óvodás és kisiskolás csoportokat a maszkkészítésre, amit a kulisszatúrával egy időben, azaz 11 és 14 óra között tartanak. A kicsik Borsos Virág vezetésével sajátíthatják el a maszkkészítés technikáját, a színház által biztosított kellékek felhasználásával.
16 órától a HalVirág Bábszínház mutatja be A Gyilkos-tó legendája című bábelőadását a stúdióteremben, 5 órától pedig ugyanezen a helyszínen a középiskolásokat tömörítő Szín-kron színjátszó csoport nyílt próbájába kapcsolódhatnak be az érdeklődők.
A nyílt nap, amelynek programjaira a belépés ingyenes, előadás-vetítéssel zárul, aminek helyszíne a YourLivingRoom. Kezdési időpont: 18 óra.
Újabb áremelésekkel indult a május, több töltőállomáson már 9 lej fölé emelkedett a benzin ára, miközben a gázolaj továbbra is 9,5–9,7 lej között mozog Romániában.
Fegyelmezettséget követelő felvonulások, egyszerű, de tartalmas kirándulások, kivonulások a szabadba, muzsikaszó kíséretében, gyöngyvirágot szedve – ilyenek voltak a régmúlt idők majálisai Székelyföldön.
Mínusz fokokat mértek május elseje hajnalán több székelyföldi településen, Csíkszeredában és Gyergyó térségében ismét erős lehűlés volt.
A 2., 4. és 6. osztályosok országos felmérőit május 12. és 28. között szervezik meg az oktatási minisztérium által jóváhagyott ütemterv szerint.
Megnövekedett autós forgalomra hívják fel a figyelmet a rendőrök az 1-es országúton, különösen a hegyvidéki területek felé.
Pósfai Gábort, a Tisza Párt operatív vezetőjét a rendvédelmet és sportot felügyelő és irányító Belügyminisztérium vezetésére, Melléthei-Barna Mártont, a Tisza Párt jogi vezetőjét pedig az Igazságügyi Minisztérium irányítására kérte fel Magyar Péter.
Földimogyorót vont vissza a forgalomból a Metro Cash & Carry áruházlánc, mivel a termékeknél az aflatoxin szintje meghaladta a megengedett határértéket. A vásárlóknak azt tanácsolják, hogy ne fogyasszák el, hanem vigyék vissza.
A különnyugdíjban részesülő közalkalmazottaknak 85 százalékkal csökken a különnyugdíjuk nem járulékalapú része, ha továbbra is dolgozni akarnak – jelentette be a csütörtöki sajtótájékoztatóján Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter.
A Romániai Pénzügyi-Banki Elemzők Egyesületének (AAFBR) elnöke, Flavius Jakubowicz szerint a lej euróval szembeni történelmi mélypontra gyengülését elsősorban a meglévő gazdasági egyensúlyzavarokat felerősítő belpolitikai kockázatok magyarázzák.
A legfelsőbb bíróság visszautalta a főügyészséghez az 1990. júniusi bányászjárás ügyének vádiratát.
szóljon hozzá!