Megújulva ünnepel Marosszentgyörgy

•  Fotó: Boda L. Gergely

Fotó: Boda L. Gergely

Frissen sült fánkkal és meleg teával fogadták a marosszentgyörgyi polgármestert a helyi Egyesülés negyed lakói, aki szerdán magnóliafa ültetéssel avatta fel a felújított lakótelepet. A Szent György Napok keretében zajlott esemény csak egy a sok közül, amellyel kedveskednek a helybélieknek és a környező települések lakóinak.

Simon Virág

2017. április 19., 21:102017. április 19., 21:10

Sófalvi Szabolcs polgármester a Vásárhelyi Hírlapnak elmondta, hogy a Szent György Napok rendezvényeivel elsősorban közösséget akarnak építeni,

azt szeretnék elérni, hogy a helyiek jól érezzék magukat, büszkék legyenek arra, hogy marosszentgyörgyiek, hogy ehhez a közösséghez tartoznak.

„Az első nap, kedden 27 helyi festőművész állította ki alkotásait, és a helyi egészségügyről, orvosokról írt könyvet mutattunk be. Ott voltak az alkotók, a régi orvosok, nővérek, gyógyszerészek, alig fértünk el az amúgy tágas kultúrotthonban.

A felújított lakónegyed. Jobb életkörülmények •  Fotó: Boda L. Gergely Galéria

A felújított lakónegyed. Jobb életkörülmények

Fotó: Boda L. Gergely

Idézet
Jó volt látni, hogy már első nap a közösség tagjai bekapcsolódnak a rendezvényekbe, nem csak páran lézengünk azokon

– fogalmazott a községvezető, akitől megtudtuk, hogy a szerdán átadott lakónegyed után folytatják a községfejlesztést, jelenleg a Sportolók és az Új negyedben dolgoznak a gépek és a szakemberek, új járdákat készítenek, parkokat alakítanak ki, aszfaltoznak. A tömbházakban több mint 1200-an laknak, és fontos, hogy szép és rendezett környezetben élhessenek.

Szerdán nemcsak a szépen rendbetett Egyesülés lakótelepet adták át, hanem a település marosvásárhelyi bejáratához kihelyeztek három feliratot is, amely két nyelven hirdeti, hogy Marosszentgyörgy turisztikai és kulturális település.

Sófalvi Szabolcs szerint a turisztikai cím elnyerése többek között azért is fontos számukra, mert olyan pénzalapokra tudnak pályázni, amelyekre csak kevés település.

•  Fotó: Boda L. Gergely Galéria

Fotó: Boda L. Gergely

Jelenleg éppen összeállítanak egy pályázatot, amellyel pénzt igényelnek egy kerékpársáv létrehozására, a kastélypark felújítására és játszóterek kialakítására.

A kulturális települési-díj elnyerése szintén fontos, mert bizonyítja, hogy a kisebb-nagyobb közösségek összefogása, közös rendezvények szervezése eredményes és jól működik Marosszentgyörgyön.

A Szent György Napok további programja

A marosszentgyörgyi Szent György Napok keretében pénteken délután magyar néptáncfesztivál lesz, gyermekprogramokkal, egészség-szigettel várják az érdeklődőket. 20 órától a Red Parlament és az Irigy Hónaljmirigy koncertezik, majd utcabál lesz. Szombaton családi programokkal várják a szülőket és gyermekeket, lesz fafaragás, agyagozás, dobolás, 18 órától a Blue Art magyar közismert slágerekkel szórakoztatja az egybegyűlteket, majd 20 órától az R-GO lép fel. Az esti negyed tizenegykor kezdődő tűzijáték előtt a Connect-R lép színpadra.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2025. május 09., péntek

Havazott a Transzfogarason, leállították az út hótalanítását

Az útkarbantartók a sűrű havazás miatt egyelőre leállították a Transzfogarasi út hótalanítását, de biztosították a közvéleményt arról, hogy a hónap végéig megnyitják az utat a forgalomnak.

Havazott a Transzfogarason, leállították az út hótalanítását
2025. május 09., péntek

Példás összefogás a Duchenne-szindrómás kisfiúért, aki versenyt fut az idővel

A közösség összefogása adott reményt a mindössze tízéves, Duchenne-szindrómával élő Tasnak és családjának. Az önzetlen segítőknek köszönhetően mostantól bárki követheti, segítheti őt a küzdelmében, és a kezelésében is új fejezet kezdődhet.

Példás összefogás a Duchenne-szindrómás kisfiúért, aki versenyt fut az idővel
2025. május 09., péntek

Három napig tartó gyengülés után erősödött a lej

Pénteken a román deviza erősödött az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank középárfolyama szerint 0,57 banival (0,11 százalékkal) 5,1165 lejre csökkent a csütörtöki 5,1222 lejről.

Három napig tartó gyengülés után erősödött a lej
2025. május 09., péntek

Romániai magyar egyházak: létfontosságú az elnökválasztáson való részvétel

Létfontosságúnak tartják a romániai magyar történelmi egyházak, hogy híveik „hiánytalanul” részt vegyenek az elnökválasztás második fordulóján, és arra a jelöltre szavazzanak, aki alkalmas a szélsőséges politikai erők ellensúlyozására.

Romániai magyar egyházak: létfontosságú az elnökválasztáson való részvétel
2025. május 09., péntek

Érvényesítette az alkotmánybíróság az elnökválasztás első fordulójának eredményeit

Érvényesítette pénteken az alkotmánybíróság az elnökválasztás május 4-i első fordulójának eredményeit. Közleménye szerint döntését egyhangúlag hozta meg a testület.

Érvényesítette az alkotmánybíróság az elnökválasztás első fordulójának eredményeit
2025. május 09., péntek

Ösztöndíj robotikában és programozásban tehetséges diákoknak

Romániai középiskolásoknak és egyetemistáknak kínál lehetőséget az ING Hubs Romania és a Bukaresti Közösségi Alapítvány ösztöndíjprogramja, hogy pénzügyi támogatással vehessenek részt nemzetközi vagy országos versenyeken, illetve szakmai táborokban.

Ösztöndíj robotikában és programozásban tehetséges diákoknak
2025. május 09., péntek

A szolidaritás menete Marosvásárhelyen

Ismét megszervezik a civil szervezetek vásárát Marosvásárhelyen május 10-én a város központjában. A 22. alkalommal megrendezendő esemény az évtizedek alatt fontos találkozóhellyé nőtte ki magát, ahol Maros megye civil szervezetei mutatkoznak be.

A szolidaritás menete Marosvásárhelyen
A szolidaritás menete Marosvásárhelyen
2025. május 09., péntek

A szolidaritás menete Marosvásárhelyen

2025. május 09., péntek

Szokatlanul hideg lesz, és nem csak egy vagy két napig

Jelentős lehűlés várható csütörtökig Románia nagy részében az Országos Meteorológiai Szolgálat pénteki előrejelzése szerint.

Szokatlanul hideg lesz, és nem csak egy vagy két napig
2025. május 09., péntek

A székely zászló témája is előkerült az elnökjelölti vitán

Románia a nemzeti kisebbségekkel szembeni bánásmód „jó gyakorlatának modellje” – jelentette ki az elnökválasztás második fordulóba jutott két jelölt csütörtök esti tévévitáján Nicușor Dan.

A székely zászló témája is előkerült az elnökjelölti vitán
2025. május 09., péntek

Párhuzamosan zajló útmunkálatok terhelik Székelyudvarhely közlekedését

Egyre gyakoribbak a forgalmi dugók Székelyudvarhelyen, amelyek az elmúlt napokban tovább fokozódtak. A kora reggeli és délutáni órákban rendre csúcsosodó forgalmi nehézségeket több, párhuzamosan zajló infrastrukturális fejlesztés okozza.

Párhuzamosan zajló útmunkálatok terhelik Székelyudvarhely közlekedését