
Alkalmas liturgikus és világi eseményekre is. Fő rendeltetése azonban a zarándokok fogadása lesz
Fotó: Veres Nándor
Átadták és megáldották a megújult Szent István Zarándokházat Hargitafürdőn vasárnap délben. Az épület felújítását Magyarország Kormánya támogatta. Az eseményen részt vett Soltész Miklós, a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára és Puskás Antal, a Magyar Pálos Rend tartományfőnöke.
2022. augusztus 21., 16:592022. augusztus 21., 16:59
2022. augusztus 22., 10:442022. augusztus 22., 10:44
Számos hívő gyűlt össze vasárnap délben a hargitafürdői Szent István templom, illetve a közelében lévő, szintén az államalapító királyunk nevét viselő zarándokház környékén – a búcsús szentmisét Kerekes László segédpüspök celebrálta.
Fotó: Veres Nándor
A misét követően a püspök történeti áttekintést nyújtott a zarándokházról és eddigi szerepéről, majd elmondta: az immáron Hargitafürdő közösségének a tulajdonában lévő épületnek az átalakítására azért volt szükség, mert szerettek volna egy olyan közösségi termet kialakítani az eredetileg templomnak épült részből, amely alkalmas liturgikus és világi eseményekre is, fő rendeltetése pedig természetesen a zarándokok fogadása.
Fotó: Veres Nándor
Puskás Antal, a Magyar Pálos Rend tartományfőnöke úgy fogalmazott, a zarándoklat a legjobb módja annak, hogy az Istent kereső ember elinduljon egy belső úton, ahol tisztázhatja a kapcsolatát a Mindenhatóval, önmagával, és azzal kapcsolatban, hogy mi az isteni akarat az életében. A zarándoklatok pedig manapság reneszánszukat élik Európa-szerte.
– emelte ki. Felszólalását követően köszönet mondott Magyarország Kormányának az épület felújításában vállalt szerepéért.
„Szent István királyunk kijelölte nekünk az utat. Kijelölte államszervezetében, vármegyékben és az erős központi hatalomban. De ugyanilyen mértékben jelölte ki az egyházmegyékben is a keresztény hitnek a támogatásában és óvásában, és az egyháziak segítésében” – szólt a jelenlévőkhöz Soltész Miklós, a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára.
Fotó: Veres Nándor
Mint fogalmazott, szent királyunk tanításai, intelmei manapság is érvényesek, ezek határozzák meg a magyarság viszonyát a világhoz, a hazához, más nemzetekhez és népekhez, és nem utolsó sorban az egyházakhoz. Ezért is fontos, hogy mind az anyaországban, mind a Kárpát-medencében templomok, közösségi házak, óvodák, iskolák épüljenek és újuljanak meg.
Fotó: Veres Nándor
„Itt, Székelyföldön és Erdélyben is ezt szolgálta a sok-sok építkezés és támogatás” – hangsúlyozta. Zárásként pedig nyomatékosította, hogy a megújult zarándokház kiválóan alkalmas lelki gyakorlatra, közösségépítésre, az épületnek kisugárzása van, és mint olyant, használni kell.
Fotó: Veres Nándor
Kedd délutánra és estére hőségre, illetve zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Kimutatást kért a fejlesztési minisztérium az önkormányzatoktól az Országos Helyreállítási Alap (PNRR) keretéből finanszírozott beruházások kivitelezési stádiumáról. Arra kíváncsiak, hogy ezek elkészülnek-e határidőre vagy sem.
Megjelent a Hivatalos Közlönyben a középiskolások új opcionális tantárgya, a térinformatika (GIS) tanterve – közölte kedden az oktatási minisztérium.
Nicușor Dan államfő kedden újabb egyeztetéseket folytat a parlamenti pártok delegációival egy új miniszterelnök-jelölt nevesítése érdekében.
Nem kaptak konkrét ígéreteket az ügyvivő kormány képviselőitől, ezért a Sanitas szakszervezet folytatja a két hete megkezdett japánsztrájkot az egészségügyi, valamint a szociális ellátórendszerben.
Nyolc megye összesen 21 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában – tájékoztat a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya (DSU).
Romániának sürgősen teljes jogkörű kormányra van szüksége – jelentette ki kedden Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő.
Mihai Fifor szociáldemokrata párti képviselő szerint a Veștea-kormány beiktatásának elutasításával bebizonyosodott, hogy a többi párt valójában ugyanazt a célt követi: „a hatalmat bármi áron”.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök hétfő este kijelentette, hogy felelősen kezelte a kormányalakítást, és jó szándékkal vállalta ezt a feladatot.
Nem szavazott bizalmat a parlament hétfői ülésén Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kormányának.
szóljon hozzá!