Korszerű, megújult épületben végezhetik munkájukat mostantól a gyergyócsomafalvi önkormányzat dolgozói. A községháza vasárnapi avatóünnepségén elhangzott, nem ügyeket intézni, nem csak az adót fizetni várják a helyieket, de kérik őket, hogy ötletekkel, javaslatokkal is keressék fel a megújult létesítményt.
2022. szeptember 04., 19:122022. szeptember 04., 19:12
2022. szeptember 04., 19:142022. szeptember 04., 19:14
Fotó: Gergely Imre
Korszerű, megújult épületben végezhetik munkájukat mostantól a gyergyócsomafalvi önkormányzat dolgozói. A községháza vasárnapi avatóünnepségén elhangzott, nem ügyeket intézni, nem csak az adót fizetni várják a helyieket, de kérik őket, hogy ötletekkel, javaslatokkal is keressék fel a megújult létesítményt.
2022. szeptember 04., 19:122022. szeptember 04., 19:12
2022. szeptember 04., 19:142022. szeptember 04., 19:14
A felújított csomafalvi községházán kialakítottak egy új ügyfélfogadó pontot, és minden olyan iroda a földszinten érhető el, amelyet az ügyintézésekhez fel kell keresniük a település polgárainak.
– ismertette Márton-László Szilárd polgármester az avatóünnepségen.
Fotó: Gergely Imre
Fotó: Gergely Imre
A polgármester kiemelte, hogy az épület felújításához, és új bútorokkal, eszközökkel való felszerelését amennyire csak lehetett helyi, vagy környékbeli cégekkel vitelezték ki,
Az ünnepségen beszédet mondott Kelemen Hunor, az RMDSZ elnöke is.
„Van, ami nem rajtunk múlik, de amit megtehetünk, az meg kell tennünk.
– emelte ki Kelemen.
Fotó: Gergely Imre
Az eseményen felszólalt Borboly Csaba és Barti Tihamér, a megyei önkormányzat elnöke és alelnöke is. Barti elmesélte, hogy a PNDL-programhoz benyújtott igénylések közül országszinten visszautasították a polgármesteri hivatalok felújítására vonatkozókat, (kivéve a szomszédos Gyergyóalfalu kérését – tévedésből), és
Fotó: Keresztes Zoltán
Az épületen jelentős szerepet kapnak a fából készült elemek. Köllő Miklós műépítész, a felújítási tervek készítője rámutatott, hogy a közeli iskola fele tartó gyermekek az épületet látva
A polgármesteri hivatalba jövő héten költöznek vissza a sportbázis helyiségeiből, ahol nyolc hónapon át folyt a tevékenységük.
Fotó: Keresztes Zoltán
Fotó: Keresztes Zoltán
A 2025–2026-os tanévre járó összesen 310,2 millió lej tanszertámogatást töltöttek fel a szociális elektronikus kártyákra – tájékoztatott hétfőn az európai projektekért és beruházásokért felelős minisztérium.
Országszerte felmelegedés várható a következő napokban, a jövő hét közepétől azonban ismét lehűl az idő; csapadékra a jövő héten lehet számítani – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat február 2. és 15. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Az Eurostat hétfőn közzétett adatai szerint 2024-ben az Európai Unió lakosságának csaknem egytizede (9,2 százalék) szembesült azzal a problémával, hogy nem tudta a komfortszintjének megfelelőre fűteni az otthonát.
Hétfőtől iható a csapvíz a Henri Coandă nemzetközi repülőtéren – tájékoztatott a Bukaresti Repülőtér-üzemeltető Vállalat.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) hétfőn sárga jelzésű riasztást adott ki rendkívül alacsony hőmérsékletek és fagy miatt. A figyelmeztető előrejelzés kedd reggelig érvényes az ország több mint felében.
Késsel fenyegetőzött egy fiatal vasárnap este Zilahon, csendőröknek kellett a földre teperniük és a kezeit hátrakötniük.
Az elmúlt 24 órában 85 riasztás érkezett a hegyimentő szolgálathoz, amelynek munkatársai 94 embernek nyújtottak segítséget – tájékoztatott hétfőn Facebook-oldalán a Salvamont.
Nagy télre ébredtek hétfőn a fővárosban és az ország déli részén: a hőmérséklet mínusz 7 Celsius-fokig csökkent, nagyot havazott és fújt a szél. A sofőrök arra panaszkodnak, hogy kevés volt a hóeltakarító gép, és így nehezen lehet közlekedni.
Támogatják a szociáldemokraták, hogy a kormánykoalíció sürgősségi eljárásban fogadtassa el a gazdaságélénkítő intézkedéseket, valamint a nyugdíjasokat és más kiszolgáltatott kategóriákat védő szolidaritási csomagot.
1 hozzászólás