
Néhány szakrendelőnek is helyet biztosítanának az épületben a felújítást követően
Fotó: Erdély Bálint Előd
Jelentős összegből újulhat meg a korondi orvosi rendelő, illetve a mentőállomás, miután a helyi önkormányzat sikeresen pályázott az Országos Befektetési Társaságnál (CNI). A munkálatok befejezése után a jelenlegihez képest többféle szakrendelést biztosítanának a lakóknak.
2022. augusztus 01., 09:172022. augusztus 01., 09:17
2022. augusztus 01., 12:012022. augusztus 01., 12:01
Meglehetősen régi épületekről van szó, amelyeket mindenképp rendbe kell hozni, hiszen már nem felelnek meg a mostani igényeknek – magyarázta Katona Mihály korondi polgármester, hogy miért döntöttek a mentőállomás és az orvosi rendelők modernizálása mellett.
Az áfamentesen ötmillió lej értékű megvalósítás érdekében az Országos Befektetési Társasághoz pályáztak. Ebből az összegből teljes körű felújítást végeznek mindkét épület esetében, sőt, még a bútorzatot és az egyéb alapfelszereléseket is megvásárolhatják. A helyi önkormányzatnak egyebek mellett a létesítmények közművesítését kell saját forrásból finanszíroznia, ám ez már korábban megtörtént. A tereprendezés, illetve a belső szerelések kifizetése nem fog gondot okozni – véli Katona.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Jelenleg csak fogorvosi, illetve háziorvosi rendelő üzemel a községben, Katona Mihály szerint pedig bővíteni kell a szolgáltatásokat. Utóbbira nagy szükség van, hiszen egyrészt nőtt a község lakossága az utóbbi években, ugyanakkor számos turista is ellátogat oda.
– magyarázta a polgármester.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Éppen ezért – a tervek szerint – a munkálatok befejezésével az épületben lesz gyermekorvos, lehet majd látásvizsgálatokat végeztetni, ugyanakkor neurológiai, pszichológiai és ortopédiai rendelőt is kialakítanak. A meglévő szolgálati lakások számát ugyanakkor kettőre csökkentik.
Szívecskéket formázó kezek, lobogó zászlók, könnyek, mosolyok, kézfogások, kiabálások, énekszó, himnusz, megörökített pillanatok – ezeket tapasztaltuk az összenemzeti zarándokvonat sepsiszentgyörgyi fogadásán.
Több százezer ember védelmét biztosítják idén is a csíksomlyói nyeregben a tűzoltók, mentők, csendőrök és rendőrök. Mutatjuk, hol juthatnak segítséghez a zarándokok, és mit tehetnek a rosszullétek megelőzése érdekében.
Újabb elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el pénteken az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) több folyó vízgyűjtő területére.
Az Országos Szociális Felügyeleti és Kifizetési Ügynökség (ANPIS) átutalta az áprilisi gyermeknevelési pótlékok (gyerekpénz) kifizetéséhez szükséges összeget.
A heves esőzések és a patakokban felgyűlt hordalék miatt zavarossá vált a csapvíz Kovásznán, Barátoson, Pákén és Orbaiteleken. A szolgáltató ellenőrzi a vízminőséget, és arra kéri a lakókat, hogy a biztonság kedvéért egyelőre ne fogyasszanak belőle.
Romjaiból építették újjá a gyimesbükki Bethlen–Rákóczi-várat az ezeréves határon. A látványos épület péntek déli átadóünnepségének – amelyet a 30-as számú őrház előtt tartottak – az időjárás is kedvezett.
A Colectiv-ügyben elítélt katonai tűzoltók egyikét, Antonina Radut, aki négy évvel ezelőtt, az ítélet kihirdetése előtt elszökött Romániából, bebörtönözték egy moldovai börtönben, ahol a román bíróságok által kiszabottnál enyhébb büntetést fog letölteni.
Hantavírusgyanús esetet jelentettek Krassó-Szörény megyéből – közölte pénteken az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP).
Robbanás történt a Mol tiszaújvárosi üzemében, egy ember életét vesztette, több súlyos sérült van – írja az MTI Magyar Péter miniszterelnök péntek délelőtti Facebook-bejelentésére hivatkozva.
Az elnöki hivatal pénteken bejelentette, hogy a PSD, a PNL, az USR és az RMDSZ aláírt egy megállapodást, amelyben vállalják, hogy a parlamenti ülésszak végéig elfogadják az új közalkalmazotti bértörvényt.
szóljon hozzá!