
Az új autókkal csak a garázs mélyítése után lehetett beállni, a legújabbal sehogy. Elkezdődik az újjáépítés
Fotó: Hegyi Zsuzsanna
Újjáépítik a gyergyószentmiklósi mentőállomás garázsait. A kivitelezés napokon belül elkezdődik, és első körben mintegy 220 négyzetméternyi alapfelületen fog zajlani a munka.
2020. szeptember 09., 17:092020. szeptember 09., 17:09
2020. szeptember 09., 17:182020. szeptember 09., 17:18
„Folyamatosan cseréljük 2008 óta a Hargita megyei mentőállomás autóparkját, és ez észlelhető Gyergyószentmiklóson is. Az új autókkal nem lehetett a meglévő garázsokba beálli, mélyíteni kellett a földet. 2019-ben pedig egy ultramodern, felszerelt mentőautót is kapott a Gyergyói-medence, ami már semmiképp nem fér el a garázsban” – vázolta a helyzetet a szerdai sajtótájékoztatón Péter Szilárd, a Hargita Megyei Mentőszolgálat igazgatója. Az intézményvezető rámutatott,
ennek részleges kivitelezése a napokban kezdődhet el önrészből, illetve a Hargita megyei és a helyi önkormányzat támogatásával.
„A tervezett beruházás az ingatlan teljes újjáépítését tartalmazza: öt új garázs, autómosó, női és férfi öltözők, valamint raktárak is helyet kapnak az épületben” – ismertette Nagy Zoltán polgármester. A beruházás értéke meghaladja az 1 millió 300 ezer lejt.
Barti Tihamér, Hargita Megye Tanácsának alelnöke azt mondta, hogy a megyei önkormányzat tavaly kétszázezer lejt különített el erre a célra, a hiányzó összeget pedig megyei vagy kormányzati forrásból teremtenék elő.
A munkálat kivitelezője a gyergyószentmiklósi Tig-Rad System Kft. A bontás után az alap mentése, az új épület felhúzása, a nyílászárok, valamint a fűtés- és villanyhálózat beszerelése következik.
Két olyan zenekar várta péntek este a tusványosi közönséget, amely nem először állt az itteni színpadon: a Maszkura és a tücsökraj, valamint a 4S Street egyaránt ismerősként tért vissza.
A Padina térségében talált több fémdarab feltehetően abból a drónból származik, amelyet pénteken a román légierő egyik F-16-os vadászgépe lőtt le – közölte Buzău megye prefektusa.
A textiliparban végzett fogyasztóvédelmi ellenőrzések szerint az elemzett minták 67 százaléka nem felelt meg az előírásoknak: a címkéken feltüntetett összetétel nem egyezett meg a felhasznált anyagokkal – derül ki a hatóság féléves összesítéséből.
Komoly digitális biztonsági kockázatokat rejthet a kávézókban, repülőtereken vagy szállodákban elérhető ingyenes wifi használata – figyelmeztetett pénteken az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC).
A védelmi minisztérium képviselői pénteken közölték, hogy mielőtt a román légierő F-16-os vadászgépe megsemmisítette a román légtérbe engedély nélkül behatolt drónt, az olasz légierő Eurofighter Typhoon gépe is rakétát indított rá, de nem találta el.
Négy férfi keveredett verekedésbe péntekre virradóra egy marosvásárhelyi vendéglátóegység teraszán, a konfliktus során egyikük fejsérülést szenvedett, ezért kórházba szállították.
Vesztegetés elfogadásának gyanúja miatt őrizetbe vette a DNA a bukaresti fegyvergyár vezérigazgatóját, Mihai Rafiut, valamint a plopeni-i fegyvergyár vezérigazgatóját és kereskedelmi igazgatóját, Alexandru Tiberiu Pîrvut és Liliana Sorescut.
A kiszámíthatóság, a megmaradás és a politikai érdekképviselet kérdései kerültek a középpontba a 35. Tusványos hagyományos nemzetpolitikai kerekasztalán, ahol magyar szervezetek vezetői értékelték közösségeik helyzetét és a jövő kihívásait.
Elfogadták a Barátok kertje és a Fűzhát övezeti rendezési terveit a csíkszeredai önkormányzati képviselők pénteki, rendkívüli ülésén. A városvezetés szerint ezzel hosszú távon új lakóövezetek kialakításának alapjait teremtették meg Csíksomlyón.
Román F–16-os vadászgép semmisített meg pénteken egy drónt, amely behatolt a román légtérbe – jelentette be Nicușor Dan államfő.
2 hozzászólás