
„Kiürült” Székelyudvarhely a kijárási tilalom bevezetése óta
Fotó: Erdély Bálint Előd
A szombati adatokhoz képest jelentősen megnőtt vasárnap a hatósági kísérettel a megyén áthaladó, illetve a megyébe érkező autók, illetve autókonvojok száma. Nőtt a karanténba került személyek száma is – főként Székelyudvarhelyen –, ugyanakkor több volt a szabálysértés is, mint egy nappal korábban.
2020. március 30., 17:132020. március 30., 17:13
Vasárnap összesen 11 gépkocsikonvojnak biztosított hatósági kíséretet a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság, illetve a Hargita Megyei Csendőr-felügyelőség, a 11 konvoj összesen 32 gépkocsiból állt – derül ki a Hargita Megyei Prefektusi Hivatal által hétfőn, 13 órakor kiadott napi jelentésből.
A hatósági kísérettel érkező autók egy része áthaladt a megyén, de voltak, amelyekben Hargita megyeiek tértek haza vörös zónának minősített térségekből. Ők intézményes karanténba kerültek.
A csendőrség további 30 500 lejre bírságolt meg 29 szabálysértőt – hármat Csíkszeredában, hatot Székelyudvarhelyen és húszat Gyergyószentmiklóson –, mert nem volt náluk nyilatkozat lakhelyelhagyásuk okáról.
A járőrszolgálatok teljesítése, az kórházaknál, illetve a kórházak előtt felállított előszűrősátraknál a közrend fenntartása, a karanténközpontok őrzése és az autókonvojok biztosítása mellett a hatóságok – megyei rendőrség, helyi rendőrségek és a csendőrség – munkatársai 1418 lakhelyi elkülönítésben lévő személynél ellenőrizték le, hogy betartják-e az izolációra vonatkozó előírásokat.
Vasárnap jelentősen megnőtt a karanténba helyezettek száma Székelyudvarhelyen, miután összesen 23-an érkeztek haza a vörös zónának minősített Németországból. Zörgő Noémi, a székelyudvarhelyi városháza szóvivője portálunknak elmondta, vasárnap dél körül érkezett a városba hatósági kísérettel 7 személy, 15 órakor, hasonló körülmények között újabb 7 személy, majd este további 9 személy, mindannyian Németországból. Ők azonnal intézményes karanténba kerültek, mindannyiukat orvos vizsgálta meg, nincsenek megbetegedésre utaló tüneteik. Élelmezést, valamint pizsamát, papucsot a polgármesteri hivatal biztosít számukra.
Amint arról a városháza szóvivője tájékoztatott, a székelyudvarhelyi karanténközpontban mindeddig nem történt szabálysértés, a helyi rendőrség már a rendkívüli helyzet kezdete óta nagyon lelkiismeretesen végzi feladatait, a szükségállapot bevezetése óta pedig már az állami rendőrség munkatársai is biztosítják a karanténközpont felügyeletét, ami azt jelenti, hogy hat rendőr őrzi az épületet.
a központ első két átmenti lakója szombaton, a másodikként érkező két személy pedig vasárnap hagyhatta el az intézményes karantént, miután letelt a kéthetes izolációjuk.
Kedd délutánra és estére hőségre, illetve zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Kimutatást kért a fejlesztési minisztérium az önkormányzatoktól az Országos Helyreállítási Alap (PNRR) keretéből finanszírozott beruházások kivitelezési stádiumáról. Arra kíváncsiak, hogy ezek elkészülnek-e határidőre vagy sem.
Megjelent a Hivatalos Közlönyben a középiskolások új opcionális tantárgya, a térinformatika (GIS) tanterve – közölte kedden az oktatási minisztérium.
Nicușor Dan államfő kedden újabb egyeztetéseket folytat a parlamenti pártok delegációival egy új miniszterelnök-jelölt nevesítése érdekében.
Nem kaptak konkrét ígéreteket az ügyvivő kormány képviselőitől, ezért a Sanitas szakszervezet folytatja a két hete megkezdett japánsztrájkot az egészségügyi, valamint a szociális ellátórendszerben.
Nyolc megye összesen 21 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában – tájékoztat a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya (DSU).
Romániának sürgősen teljes jogkörű kormányra van szüksége – jelentette ki kedden Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő.
Mihai Fifor szociáldemokrata párti képviselő szerint a Veștea-kormány beiktatásának elutasításával bebizonyosodott, hogy a többi párt valójában ugyanazt a célt követi: „a hatalmat bármi áron”.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök hétfő este kijelentette, hogy felelősen kezelte a kormányalakítást, és jó szándékkal vállalta ezt a feladatot.
Nem szavazott bizalmat a parlament hétfői ülésén Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kormányának.
szóljon hozzá!