
Képünk illusztráció
Fotó: Árvai Károly/MTI
Újra megugrott az új fertőzöttek száma Maros megyében, ahol a péntek déli jelentések szerint 14-gyel több szerepelt a bizonyítottak koronavírusos személyek között, mint egy nappal korábban.
2020. július 10., 15:072020. július 10., 15:07
A prefektúra jelentése szerint immár 804 személyt fertőződött meg, közülük 70-en életüket veszítették. Péntek délig 692 személyt engedtek haza a kórházból, közülük 62 tünetmentes volt, de még nem volt negatív a teszteredménye.
Fokozott ellenőrzéseket tartottak a rendőrök, csendőrök és közegészségügyi felügyelők az elmúlt 24 órában is Maros megyében. Mint a rendőrségtől kapott adatokból kiderül 270 volt azon járőrök száma, akik a teraszokon, szabadidőközpontokban helyszíneltek. Hatszáz személy igazoltattak és 250 kereskedelmi egységben ellenőrizték, hogy betartják-e a járvány terjedésének megelőzése érdekében hozott intézkedéseket. 6100 lejre büntették azokat a magánszemélyeket, akik nem viseltek maszkot zárt helyiségekben és nem tartották be az egészségügyi előírásokat. A rendőrség arra figyelmeztet, hogy egész hétvégén helyszínelni fognak.
A hét végén várhatóan közvitára bocsátja a kormány az egységes közalkalmazotti bértörvény új tervezetét, ha sikerül politikai megállapodásra jutni – jelentette ki keddi sajtótájékoztatóján Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter.
Az elmúlt időszak egyre növekvő politikai feszültségei alapján számítani lehetett a bizalmatlansági indítványra – jelentette ki kedd este a horvátországi Dubrovnikban Nicușor Dan államfő.
A rémhírek dacára egyelőre nem kell attól tartani, hogy a légitársaságok teljesen kifogynak az üzemanyagból. A kerozin árának emelkedése miatt azonban a tavalyhoz képest drágább lesz a repülés.
Lakóház gyúlt ki kedd este a csíktaplocai Hársfa utcában.
Találkozót kezdeményez Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel Magyar Péter leendő miniszterelnök. A Tisza Párt elnöke erről a Facebookon számolt be, miután fogadta Babják Zoltánt, Beregszász polgármesterét.
Kilép az RMDSZ bukaresti képviselőházi frakciójából Zakariás Zoltán, az EMSZ elnöke, és a továbbiakban független képviselőként folytatja tevékenységét. A Szövetség részéről becsületbeli lemondásra szólították fel.
Meghalt egy férfi kedden egy nagyszebeni tömbházlakásban kiütött tűzben. A 65 éves férfi elszenesedett holttestét a tűzoltók találták meg.
Legalább 882 millió forintot (2,4 millió eurót) fizet vissza a magyar vásárlóknak és 437 millió forint (1,2 millió euró) bírságot fizet be a költségvetésbe a Temu online piactér európai üzemeltetője a Gazdasági Versenyhivatal eljárásának következtében.
A hőmérséklet szerdától országszerte csökkenni fog, csütörtökön és pénteken pedig az évszakhoz képest szokatlanul hideg idő várható, a hőmérsékleti értékek 8–12 fokkal alacsonyabbak lesznek a többéves átlagnál.
Kompromisszumos költségvetést fogadott el Hargita Megye Tanácsa keddi, áprilisi ülésén. Bevételi oldalon 828 millió lejjel, kiadási oldalon 907 millió lejjel számolnak. A két összeg közötti különbség egyensúlyba hozása még számos tényezőtől függ.
szóljon hozzá!