
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Megugrott az fertőzöttek, illetve a koronavírussal összefüggésbe hozható elhalálozások száma az utóbbi egy napban Maros megyében.
2020. november 11., 15:152020. november 11., 15:15
2020. november 11., 15:162020. november 11., 15:16
A prefektúra tájékoztatása szerint az elmúlt huszonnégy órában 323 koronavírussal fertőzött személyt azonosítottak, így a számuk Maros megyében elérte a 7746-ot. A szerdai adatok szerint 566 személyt kezelnek kórházban, 106-an a teszteredményeiket várják.
Eddig összesen 275-ön hunytak el Maros megyében a koronavírussal összefüggő betegség miatt.

A korábbi naphoz képest valamivel több, 74 új koronavírus-fertőzést igazoltak szerdán Hargita megyében, illetve öt haláleset is történt az elmúlt huszonnégy órában. A gyógyultak száma viszont ezúttal is magas volt.

9799 új koronavírusos esetet regisztráltak Romániában az elmúlt huszonnégy órában. Az új eseteket 38 863 tesztből mutatták ki, a pozitivitási arány 25 százalék. A koronavírussal összefüggésbe hozható halálesetek száma 203-mal nőtt, míg jelenleg 1092 pácienst kezelnek intenzív osztályon.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Újabb figyelmeztetéseket adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt.
Ismét medveriasztás érkezett a székelyudvarhelyiek telefonjára szombaton hajnalban, ezúttal a szombatfalvi részen látták a nagyvadat.
Kilencven, egyenként 500 kilogrammos szénabála, tíz kisebb lucernabála és egy mezőgazdasági melléképület is lángra kapott szombaton éjfél után nem sokkal Mezőzáhon – közli a Maros megyei tűzoltóság.
A Maros megyei rendőrség hat ingatlanban tartott házkutatást pénteken orvvadászattal és illegális fegyvertartással gyanúsítható személyeknél.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion péntek este azt követelte, hogy pártja kerüljön kormányra, és bejelentette: ha Nicușor Dan államfő „nem tesz eleget ennek a felszólításnak”, fel kell függeszteni tisztségéből.
Mivel a következő napokban sárga, narancssárga és vörös kódra okot adó nappali hőség várható, június 28-án, vasárnap forgalmi korlátozásokat vezet be a rendőrség az ország 16 megyéjében. A Székelyföld is érintett.
Hatalmas érdeklődés övezte a Bagossy Brothers Company koncertjét az Udvarhely Napokon, ahol szinte egy emberként énekelte a közönség a zenekar legismertebb dalait.
Félmillió lejt szánnak idén Maros megyében a köves utak karbantartására, több milliót sáncok rendbetételére, aszfaltozásra, de a műszaki tervek elkészítésére is. A Maros megyei tanács idén 41,3 millió lejt költ az úthálózatra.
szóljon hozzá!