
Besült a show, bukta a bevétel egy részét a szolgáltató cég
Fotó: Lőrincz Csaba • Forrás: Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala
Kevesebbet fizetett Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala a szilveszteri tűzijátékot biztosító szakcégnek, mivel a több mint negyedórásra tervezett pirotechnikai show többször is elakadt, és a vártnál rövidebbre sikerült. Kiderült, mennyit spórol a város a bakin.
2018. január 29., 18:422018. január 29., 18:42
2018. január 29., 18:452018. január 29., 18:45
December 31-én éjjel tizenegy órakor a Friday Rehab zenekar koncertjére várták az ünneplőket a Márton Áron térre, ezt követte az újévköszöntő tűzijáték. A 16 percesre tervezett show-t ötszáz rakéta alkotta, melyek mintegy 4100 fényeffektussal kápráztatták volna el a szilveszterezőket. A kivitelező pirotechnikai cég
A polgármesteri hivatalnál ezért múlt héten az a döntés született, hogy a nem megfelelően kivitelezett szolgáltatás teljes értékét, azaz a húszezer lejt nem fizeti ki a város.
„Nem gyakran fordult elő eddig, hogy egy pontatlanul vagy nem éppen hibátlanul elvégzett munka után az eredeti szerződés összegéből visszavágjon a polgármesteri hivatal. Mi felelősségteljesen bánunk a közpénzek kifizetésével, ezért
– szögezte le Ember Attila, a hivatal referense.
Egyébként az utóbbi években ez már a második olyan szilveszteri tűzijáték volt Székelyudvarhelyen, amely nem az előzetes terveknek megfelelően zajlott le. 2014 végén tízperces sem volt a mintegy húszpercesre beharangozott pirotechnikai show, és már az éjféli harangszó előtt véget ért.
Tavaly országos szinten 40 ezer hektárral nőtt a mezőgazdasági vetésterület Romániában az előző évhez képest, és elérte a 8,214 millió hektárt – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) vasárnap közzétett adataiból.
Észak-Amerika legmagasabb csúcsát, a Denalit mászta meg idén nyáron Toásó István és Pakot Ferenc. A két székely hegymászó szerint azonban a siker nem a csúcson rejlik, hanem felkészülésben, a jó döntésekben és az egymásba vetett bizalomban.
A közlekedésbiztonság növelése érdekében a mai napon összehangolt közúti ellenőrzést tartanak a 15-ös országúton. A Kolozs, Maros, Hargita, Neamț és Bákó megyei rendőrök közösen ellenőrzik a teljes útszakaszt.
Az elmúlt 24 órában 15 riasztás érkezett a hegyimentő szolgálathoz, amelynek munkatársai 17 személynek nyújtottak segítséget; két személy életét már nem tudták megmenteni – tájékoztatott vasárnap a Facebook-oldalán a Salvamont.
Nicușor Dan államfő július 7-én és 8-án részt vesz az Észak-atlanti Szerződés Szervezete (NATO) állam- és kormányfőinek ankarai csúcstalálkozóján – közölte szombaton az elnöki hivatal.
Büntetőeljárás indult egy 18 éves gyergyószárhegyi fiatal ellen, akit ittas vezetésen értek tetten, ráadásul jogosítvánnyal sem rendelkezett.
Büntetőeljárás indult egy 21 éves csíkmadarasi nő ellen, akit ittas vezetésen értek tetten a Hargita megyei rendőrök.
Egy 56 éves Neamț megyei férfi vezette azt az autót, amely szombaton hajnalban borult fel a 13B jelzésű országúton, Gyergyóalfalu közelében. Mint kiderült, alkoholt fogyasztott mielőtt a kormány mögé ült.
Románia a nettó kedvezményezett tagállamok közé tartozik az Európai Unióban: miközben mintegy 30 milliárd euróval járult hozzá a közös költségvetéshez, az EU-s alapokból több mint 100 milliárd euró támogatást hívott le.
Kábítószer-kereskedelemmel kapcsolatban végeztek házkutatást Brassóban a rendőrök, amikor a gyanúsítottak az ablakon kidobálva próbáltak megszabadulni a terhelő bizonyítékoktól.
szóljon hozzá!