
Fotó: INFO TRAFIC COVASNA/Facebook
Két személygépkocsi ütközött össze a sepsiszentgyörgyi elkerülőúton péntek délután, szerencsére személyi sérülés nem történt, csak anyagi kár keletkezett.
2024. november 29., 20:152024. november 29., 20:15
Két személygépkocsi ütközött péntek délután a sepsiszentgyörgyi elkerülőúton – tájékoztatott a Kovászna megyei rendőrség sajtóosztálya. Az első vizsgálatok alapján
Az eset nyomán szerencsére csak anyagi kár keletkezett, személyi sérülés nem történt.
A forgalmat nem kellett lezárni, a helyszínelés ideje alatt rendőrök irányításával, félsávon zajlott a közlekedés.
Az elkerülőút megnyitása óta ez az első bejelentett baleset ezen az útszakaszon. A közlekedésbiztonsági rendszerek, például a védőkorlátok, jelentősen hozzájárulnak a kockázatok csökkentéséhez a közúti balesetek esetén, figyelembe véve az úttest és a szomszédos földterület közötti szintkülönbségeket – tájékoztatott a Kovászna megyei rendőrség sajtóosztálya.
Rövid ímélben értesítették Dolhai Istvánt, Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusának vezetőjét, hogy július végéig láthatja el főkonzuli teendőit.
Az ország nagy részére elsőfokú, sárga jelzésű viharriasztást adott ki szerdán az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM): a figyelmeztetés szerdán 37 megyére és Bukarestre, csütörtökön pedig 17 megyére és a fővárosra lesz érvényes.
Nicușor Dan államelnök szerdán, az ankarai NATO-csúcstalálkozó előtt kijelentette, hogy Románia a Fekete-tengeri régió fontosságát fogja hangsúlyozni.
Közzétették szerdán a nyolcadikosok országos képességfelmérő vizsgájának végleges eredményeit, miután elbírálták az óvásokat – közölte az Agerpres.
Szimbolikus időpontban, magyarországi idő szerint 19 óra 56 perckor indult újra kedd este az M1 műsora, miután délután az új vezetés leállította a hírszolgáltatást.
Védelmi és biztonsági beruházásokat finanszírozó nemzetközi pénzintézet létrehozásáról írt alá szándéknyilatkozatot kilenc ország az ankarai NATO-csúcson – jelentette be kedden Nicușor Dan román elnök.
Egyetlen igénylést sem kapott még a csíkszeredai városháza annak érdekében, hogy valaki játéktermet szeretne nyitni a város peremén kijelölt, erre a célra megfelelő övezetben. A városközpontban, lakóövezetekben viszont zárnak be a játéktermek.
Szimbolikus időpontban, helyi idő szerint 19.56-kor elindult az átmeneti adás az M1 csatornán Bacsó Péter A tanú című filmjével – közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája kedd este az MTI-vel.
Az egészségügyi minisztérium 7621 betöltetlen álláshelyet készül felszabadítani az állami egészségügyi intézményekben.
Elsötétült az M1 képernyője, a Kossuth Rádió helyén pedig a Bartók Rádió műsora hallgatható.
szóljon hozzá!