
Fotó: Tamás Sándor/Facebook
Jó ütemben haladnak a munkálatok, már a külső szigetelésnél tartanak a Sepsiszentgyörgyön épülő új tüdőkórháznál, amely Háromszék egyik legfontosabb egészségügyi beruházása.
2024. április 09., 19:332024. április 09., 19:33
Az új, közel 29 millió lej értékű létesítmény építése 2022 nyarán kezdődött el, azóta nagyon jó ütemben haladnak a munkálatokkal, amelyeket az Országos Befektetési Társaság (CNI) végeztet. Múlt év őszén ugyan a kormány megszorító intézkedései miatt leállt a munka, az idei év elején azonban ismét hozzáfogtak, a kivitelezővel elégedett a Kovászna megyei tanács.
Az épületben már helyükre kerültek a nyílászárók, egyidejűleg folynak a belső asztalosmunkálatok is.
és ebbe a részlegbe a megyei kórház udvaráról lesz a bejárás, míg az épületben berendezett szakorvosi és egy járóbeteg-rendelőbe a Kórház utcáról lehet majd bejutni. Röntgenközpont és laboratórium is helyet kap az épületben, amelyben a tervek szerint az áramszükséglet legalább egyharmadát megújuló forrásokból fedezik.
A tüdőkórház látványtervei
Fotó: Tamás Sándor/Facebook
A Kovászna megyei önkormányzat 1,1 millió lejes önrésszel járul hozzá az új kórház megépítéséhez. A kórház tüdőgyógyászati osztálya, illetve a tébécés betegeknek fenntartott rendelő jelenleg két külön, leromlott állapotú épületben működik.
Mihai Dimian ügyvivő oktatási miniszter kedden közölte, hogy elküldték a Hivatalos Közlönyhöz megjelentetésre a 2030-tól érvényes érettségi-rendszer tantárgyait és vizsgáit jóváhagyó miniszteri rendeletet.
Közösségi összefogás eredményeképpen nyert a bálványosi talajminta a Magyar Talajtani Társaság által meghirdetett Az év talaja közönségszavazásán. A talajszelvényt Kis Mercedesz-Boglárka geológus-kutató nevezte be a versenybe.
Medve harapott meg egy német turistát kedden délután az Argeș megyei Arefu község hegyvidéki térségében, a a Transzfogarasi úton található Dracula kemping közelében.
Megelőző intézkedésként és az állatok egészségének védelméért visszahívják a boltokból a Lidl Románia által forgalmazott egyik nedves macskaeledelt.
Bíróság elé állítottak az ügyészek egy nőt, akit azzal vádolnak, hogy a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) pénzügyi felelőseként több mint 400 ezer lejt sikkasztott el a párt számláiról.
A korábbi koalíció pártjainak vissza kell ülniük a tárgyalóasztalhoz – írta a Szövetségi Állandó Tanács (SZÁT) keddi üléséről beszámoló Facebook-bejegyzésében az RMDSZ elnöke.
Mintegy 29 ezer eszköz és bútorzat érkezett a csíkszeredai tanintézetekbe az elmúlt másfél évben. Ez volt a város legnagyobb oktatásfejlesztési programja, amelyet európai uniós támogatásból valósítottak meg. Az eredményeket pannókon is bemutatják.
Az álláspontok rugalmasabbá válására számít az RMDSZ, de a jelenlegi politikai helyzetben „Ilie Bolojan már nem lehet miniszterelnök” – jelentette ki a Szövetségi Állandó Tanács (SZÁT) keddi ülése után Csoma Botond.
Kilőttek azt a medvét, amelyik megtámadott hétfőn egy svájci turistát a Transzfogarasi úton.
A RMDSZ úgy döntött, hogy nem vesz részt Adrian Veștea esetleges kormányában - jelentette be Csoma Botond szóvivő, a szövetség képviselőházi frakcióvezetője.
szóljon hozzá!