
Még nem üzemel a sorompó, elővigyázatosság szükséges
Fotó: Veres Nándor
Noha már egy ideje felszerelték az automatizált sorompót a Csíkszereda déli kijáratánál levő zsögödfürdői vasúti átkelőhöz, ez még nincs működésbe helyezve. Ezért továbbra is elővigyázatosságra van szükség az ott közlekedők részéről az áthaladás előtt.
2021. március 30., 09:002021. március 30., 09:00
2021. március 30., 10:452021. március 30., 10:45
Tavaly kezdték el a vasúti átjáró korszerűsítését, amikor a szükséges vezetékek elhelyezése és a vasúti töltés felújítása történt meg, idén pedig automatizált sorompót szereltek fel. A sorompó azóta folyamatosan fel van emelve, mert nem működik, nem ad sem hang-, sem fényjelzéseket.
– jelezte egyik olvasónk, aki nemrég szembesült a helyzettel.
Fotó: Veres Nándor
Kérdésünkre Cornel Roșu, a csíkszeredai vasútállomás infrastruktúráért felelős vezetője elmondta,
mert az automata működtetéshez szükséges rendszereket, vezetékeket úgy a csíkszeredai, mint a csíkszentkirályi vasútállomáson fel kell szerelni, és beüzemelni. Ugyanakkor emlékeztetett arra, hogy
Hozzátette, továbbra is az átjárónál van a kötelező megállást jelző forgalmi tábla, illetve az ugyanerre figyelmeztető Szent András-kereszt is – ezek jelzései hasonlóképpen érvényesek.
Több baleset történt
Az átjárónál korábban rendszeresen történtek balesetek, 2010 és 2018 között például hatszor gázolt autót a vonat, a jelentős anyagi károk mellett több személyi sérülés történt, 2011-ben pedig egy fiatalember életét vesztette, amikor személygépkocsiját egy szerelvény elsodorta. Olyan eset is előfordult, amikor egy autóvezető a sínek mellett nagyra nőtt aljnövényzettel magyarázta, hogy nem látta a közeledő vonatot. A vasúttársaság illetékesei minden alkalommal hangsúlyozták, hogy az átjáró megfelel az előírásoknak, a balesetek pedig nem a sorompó hiánya, hanem az autóvezetők elővigyázatlansága miatt következtek be.
Ünnepélyes keretek között adták át pénteken a csíkmadarasi kultúrházat. A több mint 250 férőhelyes épület a helyi közösségi élet új központja lesz, ahol kulturális rendezvények, próbák és találkozók kapnak helyet.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL), a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) és az RMDSZ Siegfried Mureșan európai parlamenti képviselőt javasolja miniszterelnök-jelöltnek.
Az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP) szakemberei pénteken ajánlásokat fogalmaztak meg a lakosság számára a kánikula idejére.
Narancssárga, majd vörös hőségriasztás lép életbe Hargita, Maros és Kovászna megyében a hétvégén, a meteorológusok szerint vasárnap már rendkívüli hőségre és fokozott hőérzetre kell számítani.
Románia rekordösszegű, 10 milliárd euró uniós forrást hívott le a 2025. június 10. és 2026. június 10. közötti időszakban – közölte Dragoș Pîslaru európai projektekért és beruházásokért felelős ügyvivő miniszter.
A meteorológusok által beharangozott kánikulában a felhevült lakosokat vízpartokra és medencébe csábítja a sepsiszentgyörgyi Rekreatív Rt.: az Állomás negyedi tónál e hétvégétől lehet csónakázni és vízibiciklizni, a strandon pedig fürödni.
Oroszország újabb dróntámadásokat hajtott végre ukrajnai polgári és infrastrukturális célpontok ellen Románia folyami határának közelében péntek virradóra – közölte a védelmi minisztérium.
Majdnem ezer hektárral csökkent a burgonyával beültetett Hargita megyei szántóföldek összterülete múlt évhez képest. Vannak azonban kedvező változások is a mezőgazdaság szerkezetének alakulásában.
A Mars és az Uránusz ritka bolygóegyüttállását lehet majd megfigyelni a Fiastyúk csillaghalmaza alatt július 4-én, a hajnali égen.
Nicușor Dan reméli, hogy meglesznek az eszközei a rendszer megreformálásához. Az államfőt az újságírók azokra a vádakra reagáltatták, amelyek szerint maga is a „rendszer” része.
1 hozzászólás