
Fényes nappal Csíkkozmás utcáin rohanó medvékről tettek közzé egy videófelvételt a Facebook közösségi oldalon hétfőn.
2021. április 05., 13:102021. április 05., 13:10
2021. április 05., 13:392021. április 05., 13:39
Az állatokat egy autóból vették videóra húsvéthétfő délelőtt.
Mint a képsorokon látható, három medve – két nagyobb és egy kisebb termetű – rohan végig a csíkkozmási Gyár utcán, majd egy adott pillanatban a nagyvadak szétválnak, röviddel később pedig ismét együtt szaladnak tovább egy településen kívüli részre.
Érdeklődésünkre a megyei katasztrófavédelem szóvivője, Alina Maria Ciobotariu elmondta, a vadállatok jelenlétéről nem érkezett riasztás a 112-es sürgősségi hívószámra.
Riasztás futott be viszont kora délután Tusnádfürdőről, ahol egy hétfőn felbukkant medve miatt 13 óra 9 perckor Ro-Alert vészhelyzeti üzenetet is küldtek a környéken lévőknek. A helyszínre csendőrök és mentősök vonultak ki.
Közvitára bocsátotta a környezetvédelmi minisztérium a Környezetvédelmi Alapkezelő (AFM) 2026-os költségvetéséről szóló határozattervezetet – közölte szombaton Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter.
Összehangolt közlekedésbiztonsági akciót tart a 15-ös országúton vasárnap a rendőrség. Érdemes lesz vigyázni a forgalmas útvonalon, amely áthalad Maros megyén, és Hargita megye északi részét is érinti.
Medvetámadás áldozata lehetett egy nő, akinek a Beszterce-Naszód megyei Telcs község területén találták meg a holttestét pénteken.
Az áprilisban megválasztott képviselők ünnepélyes eskütételével megalakult az Országgyűlés szombaton Magyarországon.
Megválasztották miniszterelnöknek Magyar Pétert az Országgyűlés alakuló ülésén szombaton.
Tizenkét év után kerül vissza az Európai Uniós zászlója a magyar parlament épületére Forsthoffer Ágnes szombaton megválasztott országgyűlési elnök első döntése szerint.
Egy kamion és egy személyautó ütközött össze szombaton reggel Olténiában, aminek következtében a teherautó felborult, a sofőrje pedig a helyszínen életét vesztette.
Az áprilisban megválasztott képviselők ünnepélyes eskütételével megalakult az Országgyűlés szombaton Magyarországon. Az új parlament megalakulásával megszűnt a 2022-ben hivatalba lépett, Orbán Viktor vezette Fidesz-KDNP-kormány megbízatása.
Közzétették a belügyminisztérium Facebook-oldalán azokat a hőkamerás légi felvételeket, amelyek nagyban hozzájárultak a Bihar megyei gyilkosság fő gyanúsítottjának elfogásához.
Leégett a szombatra virradóan a Retyezát-hegység Pietrele-völgyében lévő Encián (Gențiana) menedékház.
2 hozzászólás