
Soltész Miklós államtitkár és Tőkés Zsolt iskolaigazgató aláírták a szerződést
Fotó: Barabás Ákos
Aláírták szerdán Székelyudvarhelyen azokat a szerződéseket, amelyek két felekezeti iskolának és a máréfalvi római katolikus egyházközségnek jutó, vissza nem térítendő támogatásról szólnak: a magyar kormánytól összesen 92 millió forintot kapnak fejlesztésre.
2017. március 15., 18:372017. március 15., 18:37
2017. március 15., 18:382017. március 15., 18:38
A szerződés aláírásának időpontja azért esett március idusára, hogy ezzel még inkább hangsúlyozzuk az ünnep szépségét – jelentette ki Soltész Miklós.
– hangsúlyozta az Emberi Erőforrások Minisztériumának államtitkára
Fotó: Barabás Ákos
A magyar kormány három hónapja ígérte meg, hogy anyagilag támogatja a székelyudvarhelyi felekezeti iskolákat. A vissza nem térítendő támogatásokról szóló szerződéseket szerdán, a március 15-ei ünnepség után a Városháza Szent István Termében Soltész Miklós egyházi, nemzetiségi és civil társadalmi kapcsolatokért felelős államtitkár, Holló László, az Erdélyi Római Katolikus Státus Alapítvány igazgatótanácsának elnöke, Tőkés Zsolt, a Baczkamadarasi Kis Gergely Református Kollégium igazgatója, valamint Egyed Gábor máréfalvi római katolikus plébános látta el kézjegyével. A magyar kormány fejlesztésekre
míg a máréfalvi római katolikus egyházközség 22 millió forintot kap a falu multifunkcionális termének felújítására.
Soltész Miklós
Fotó: Barabás Ákos
Mire költik?
Első körben a Tamási Áron Gimnázium jobb szárnyát szeretné felújíttatni Laczkó György igazgató. „Ha még marad pénz, a főszárny sarokattikáinak restaurálásával folytatnánk” – tette hozzá. A támogatásból a Baczkamadarasi Kis Gergely Református Kollégiumban a régi kazánházát szeretnék előadóteremmé alakítani. „Az összeg csupán a költségek felét fedezi, de ha nem kezdjük el, soha nem készül el” – jegyezte meg Tőkés Zsolt igazgató.
A Richter-skála szerint 3-as erősségű földrengés történt szombaton 11 óra 51 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
A temesvári szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség (DIICOT) is vizsgálódik a csenei gyilkosság ügyében, miután az ebben érintett 13 éves gyermek szervezetében drogot mutattak ki.
A Szociáldemokrata Pártnak (PSD) magának kell döntenie arról, hogy kormányon marad vagy kilép a koalícióból – nyilatkozta péntek este Ilie Bolojan miniszterelnök.
Közvitára bocsátotta pénteken az oktatási minisztérium a 2026–2027-es tanév rendjének tervezetét, amely szerint az új iskolai év 2026. szeptember 7-én kezdődik, és 2027. június 18-áig tart.
Egy négy- és egy ötéves gyermek beesett péntek délután a Kis-Szamosba Szamosújváron; egyiküket kimentette a vízből egy fiatalember, a négyéves azonban eltűnt, búvárok keresik – közölte a Kolozs megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.
A gázárplafon áprilisi kivezetése még nem biztos, de a jelenleg folyó elemzés eredményei alapján a következő két héten belül döntés várható ez ügyben – jelentette ki pénteken Ilie Bolojan.
Lavina következett be pénteken Beszterce-Naszód megyében, az Óradnát (Rodna) Radnaborberekkel (Valea Vinului) összekötő, a Radnai-havasok Nemzeti Parkba vezető községi út közelében – tájékoztattak a helyi hatóságok.
Nem tudja még érdemben tárgyalni a Marosvásárhelyi Ítélőtábla azoknak a fellebbezéseknek a tárgyalását, amelyeket a Borboly Csaba és tizenkét másik ember elleni büntetőper vádlottjai nyújtottak be az elsőfokú ítélet kihirdetése után.
Az Erdélyi Magyar Szövetség (EMSZ) csíkszeredai és marosvásárhelyi képviselői petíciót kezdeményeztek annak érdekében, hogy a két megyeszékhely önkormányzata csökkentse a helyi adókat és illetékeket.
Átvette nyereményét a Mit tartogat 2026? elnevezésű Székelyhon-játék nyertese csütörtökön. A szerencsés Bartalis Ilona udvarhelyszéki olvasónk, akit több mint ötezer hozzászóló közül sorsoltunk ki január 19-én, hétfőn.
szóljon hozzá!