
Soltész Miklós államtitkár és Tőkés Zsolt iskolaigazgató aláírták a szerződést
Fotó: Barabás Ákos
Aláírták szerdán Székelyudvarhelyen azokat a szerződéseket, amelyek két felekezeti iskolának és a máréfalvi római katolikus egyházközségnek jutó, vissza nem térítendő támogatásról szólnak: a magyar kormánytól összesen 92 millió forintot kapnak fejlesztésre.
2017. március 15., 18:372017. március 15., 18:37
2017. március 15., 18:382017. március 15., 18:38
A szerződés aláírásának időpontja azért esett március idusára, hogy ezzel még inkább hangsúlyozzuk az ünnep szépségét – jelentette ki Soltész Miklós.
– hangsúlyozta az Emberi Erőforrások Minisztériumának államtitkára
Fotó: Barabás Ákos
A magyar kormány három hónapja ígérte meg, hogy anyagilag támogatja a székelyudvarhelyi felekezeti iskolákat. A vissza nem térítendő támogatásokról szóló szerződéseket szerdán, a március 15-ei ünnepség után a Városháza Szent István Termében Soltész Miklós egyházi, nemzetiségi és civil társadalmi kapcsolatokért felelős államtitkár, Holló László, az Erdélyi Római Katolikus Státus Alapítvány igazgatótanácsának elnöke, Tőkés Zsolt, a Baczkamadarasi Kis Gergely Református Kollégium igazgatója, valamint Egyed Gábor máréfalvi római katolikus plébános látta el kézjegyével. A magyar kormány fejlesztésekre
míg a máréfalvi római katolikus egyházközség 22 millió forintot kap a falu multifunkcionális termének felújítására.
Soltész Miklós
Fotó: Barabás Ákos
Mire költik?
Első körben a Tamási Áron Gimnázium jobb szárnyát szeretné felújíttatni Laczkó György igazgató. „Ha még marad pénz, a főszárny sarokattikáinak restaurálásával folytatnánk” – tette hozzá. A támogatásból a Baczkamadarasi Kis Gergely Református Kollégiumban a régi kazánházát szeretnék előadóteremmé alakítani. „Az összeg csupán a költségek felét fedezi, de ha nem kezdjük el, soha nem készül el” – jegyezte meg Tőkés Zsolt igazgató.
Jelentős mennyiségű hóréteg rakódott le az elmúlt napok havazása következtében Csíkszéken is. Csíkszeredában télies útviszonyok közt zajlik a közlekedés.
A The Atlantic magazinnak adott interjút Donald Trump, az Amerikai Egyesült Államok elnöke a venezuelai elnök elfogása után. Ebben megfenyegette a venezuelai alelnököt, valamint bírálta a kolumbiai és mexikói vezetést.
Az elmúlt napok havazása és erős széllökései nemcsak vastag hótakarót hoztak Székelyföld-szerte, hanem több megyében áramkimaradásokhoz is vezettek, többek között Hargita megyében is maradtak ellátás nélkül fogyasztók.
Az elmúlt 24 órában 96 riasztás érkezett a hegyimentő szolgálathoz, amelynek munkatársai 97 személynek nyújtottak segítséget – tájékoztatott hétfőn a Salvamont.
17 428-ra csökkent azoknak a felhasználóknak a száma, akiknél szünetelt az áramszolgáltatás – közölte vasárnap este az energiaügyi minisztérium az országban sokakat érintő szolgáltatás-megszakadás állapotát ismertetve.
Dr. Balázsi Gábor székelyföldi származású, Egyesült Államokban élő fizikus, biofizikus és szintetikus biológus nemrég lelkendezve számolt be közösségi oldalán arról, hogy sikerült körbeutaznia a Földet. Emellett a rákkutatás helyzetére is rákérdeztünk.
Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter bejelentette, hogy kiküldi a tárca ellenőrző testületét a konstancai megyei kórházhoz, és kérni fogja a foglalkozás-egészségügyi bizottságtól az orvosi ügyelet teljesítése alóli felmentések felülvizsgálatát.
Jó metaforája az „egyszer minden véget ér” érzésnek a Stranger Things, aminek befejezése vegyes érzéseket keltett a nézőkben. Ez már nem az a sorozat 2026 elején, amit tíz évvel ezelőtt a szívünkbe zártunk. Spoileres kiritika.
Elhunyt Bräutigam Gábor, a Kispál és a Borz, valamint a Kiscsillag alapító dobosa. A zenész 60 éves volt.
A múlt év első kilenc hónapjában 2024 azonos időszakához képest 8,8 százalékkal 48,993 millióra csökkent a vasúti személyszállítást igénybe vevő utasok száma – közölte vasárnap az Országos Statisztikai Intézet (INS).
szóljon hozzá!