
A darabot beharangozó sajtótájékoztatón Dálnoky Réka művészeti vezető, Botos Bálint rendező és Nagy Pál színházigazgató
Fotó: Erdély Bálint Előd
Bemutatóval várja a székelyudvarhelyi Tomcsa Sándor Színház a nagyérdeműt április 29-én. Alekszandr Nyikolajevics Osztrovszkij Vihar című művének premierjét a társulat egy hónappal korábban, sérülés miatt kénytelen volt halasztani, így arra csütörtökön 19 órától kerül sor, amennyiben a járványügyi korlátozások nem változnak a kijelölt időpontig, és továbbra is lehetővé teszik a bemutató megtartását – áll a Tomcsa Sándor Színház közleményében.
2021. április 26., 15:022021. április 26., 15:02
2021. április 26., 16:202021. április 26., 16:20
A Botos Bálint rendezte, sajátságos költői nyelvezettel bíró előadás igencsak aktuális kérdéseket feszeget, például: mihez kezdünk, ha egy minket vagy a családunkat fenyegető veszéllyel kell szembenéznünk? A bezártságot, a megaláztatások sorát vajon mennyire és milyen mértékben bírjuk?

Bemutatóra készül a székelyudvarhelyi Tomcsa Sándor Színház: a Vihar című darab olyan emberi konfliktusokat dolgoz fel, amelyek ma nagyon aktuálisak. A produkciót szombaton és vasárnap is játsszák.
Botos Bálint rendező első alkalommal dolgozik együtt a Tomcsa Sándor Színház társulatával, ennek ellenére a székelyudvarhelyi közönség már találkozhatott munkájával 2020-ban. A III. MAFESZT keretén belül a Szigligeti Színház ugyanis két alkalommal is játszotta az ő rendezésében Szép Ernő-Guelmino Sándor: Lila ákác című művét.
A Maros megyei tűzoltóknak vasárnap délután több helyszínen is be kellett avatkozniuk ez esőzések okozta károk elhárításáért. Délután ötkor a beavatkozások még folyamatban voltak.
Tovább gyűrűzik a vita Adrian Veștea miniszterelnök-jelölése körül. Miközben a PNL egyik európai parlamenti képviselője a politikus kizárását követeli, az AUR előre hozott választásokat sürget, az RMDSZ pedig még mérlegeli álláspontját.
Adrian Veștea szerint miniszterelnökké jelölése nem a PNL megosztását szolgálja, hanem lehetőséget ad arra, hogy a liberálisok folytassák a reformokat és bizonyítsák: készek felelősséget vállalni Románia stabilitásáért.
A legtöbb közúti baleset vasárnap történik, a kritikus időszak pedig 13 óra és 17 óra közé esik – hívja fel a figyelmet a rendőrség. Vasárnap a Maros megyei közlekedési rendőrök közúti ellenőrzést és balesetmegelőzési tevékenységet tartanak.
Rendkívüli egyeztetésre hívja össze a PSD vezető testületeit Mihai Fifor, miután Nicușor Dan államfő Adrian Veșteát bízta meg kormányalakítással. A szociáldemokraták szerint a döntés előtt nem egyeztettek velük.
Erős szélre és zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki vasárnap az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Adrian Veștea miniszterelnök-jelölése újabb politikai vitát váltott ki. Ilie Bolojan szerint a lépés a PNL megosztására irányul, míg az USR képviselője azt kifogásolja, hogy Nicușor Dan államfő nem egyeztetett előzetesen az új jelölt személyéről.
Eugen Tomac visszaadta kormányalakítási megbízását, ezért Nicușor Dan államfő vasárnap Adrian Veșteát kérte fel új kormány létrehozására. Az elnök szerint a politikai válságból végül csak egy pártok által támogatott politikai megoldás vezethet ki.
Tisztában voltam azzal, hogy egy szürreális filmre vettem jegyet, amikor úgy döntöttem, hogy megnézem az A24 új horrorfilmjét, a Hátsó szobákat.
Vasárnap nyújtja be a parlamentnek Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök a szakértői kormány névsorát és programját. A tervek szerint a kabinet 18 tagból állna: 15 miniszter és három miniszterelnök-helyettes kapna helyet benne.
szóljon hozzá!