
Fotó: Bartalis Előd
Egyelőre meglehetősen vegyes a mesterséges intelligencia hasznának megítélése. Sokan, akik kipróbálták, úgy vélik, hosszabb távon nagy lehetőségeket kínál, de jelenleg még elég „buta” az MI. Egy új gyergyószentmiklósi vállalkozás azonban már azon igyekszik, hogy megmutassa az érdeklődőknek: nem csak a jövő zenéje ez, hanem már ma sokat segíthet.
2024. január 21., 17:582024. január 21., 17:58
2024. január 21., 19:012024. január 21., 19:01
A mesterséges intelligencia nem fogja elvenni az emberek munkáját. Azok az emberek fogják elvenni mások munkáját, akik jobban tudják használni a mesterséges intelligenciát – véli a gyergyószentmiklósi Balázs Áron. A Pine Lines névvel létrehozott új vállalkozás társalapítója szerint sokan kipróbálták már a mesterséges intelligencia vezényelte chatrobotot, de egyelőre inkább az a tapasztalat, hogy a gép hülyeségeket beszél, rossz válaszokat ad a feltett kérdésekre. Ez szerinte azért történik, mert az emberek nem ismerik a működését, nem jó kérdéseket tesznek fel neki. Balázs és társa, Csuszner Ferenc pedig épp erre törekszik:
Decemberben az Arbor Vállalkozók Szövetségéhez tartozó üzletembereknek mutatták be az alapokat, januárban pedig az egyik gyergyószentmiklósi vállalat menedzsmentjében dolgozóknak tartottak egy célzottabb, az illető tevékenységi körre szabott képzést. Februárban Sepsiszentgyörgyön lesz egy újabb ilyen előadásuk.
Fotó: Bartalis Előd
Az MI-technológia – ha megfelelően használják – rengeteg időt tud megspórolni egy adott munkafolyamatban, akár árajánlat-kérésben, de a beérkező ajánlatok elemzését is el tudja végezni, rangsorolni a megadott kritériumok alapján, és javaslatot tud tenni arra is, hogy melyiket érdemes kiválasztani. De ha például egy cég belső rendszabályzatot szeretne készíteni a hatályos jogszabályok alapján, akkor hosszú időbe telik, míg ezt valaki elkészíti az interneten keresgélve, ehhez képest az új technológia percek alatt tud végezni ezzel. Balázs Áron azonban hozzáteszi:
Amennyiben az első eredmény nem az, amit elvárnánk, akkor további utasításokkal többször is újra lehet íratni, amíg megfelelő lesz. De mindenképp gyorsabb, mintha az ember végezné ezt a munkát. Tehát végső soron meggyorsítja a folyamatokat, rengeteg időt tud nyerni az, aki jól tudja kezelni a mesterséges intelligenciát.
A pinelines.eu oldalon ingyenesen is hozzáférhető számos hasznos, már előkészített és bárki által hasznosítható „prompt”, vagyis utasítás, ami alapján az MI-t hasznos munkára lehet fogni.
Aláírták a gyergyószentmiklósi Mobilitás 2 projekt kivitelezési szerződését, így augusztusban kezdődhetnek a munkálatok. A közel 15 millió lejes beruházás többek között útfelújítást, új járdákat, parkolókat és zöldfelületek rendezését is magában foglalja.
Több mint 23 köbméter, eredetét igazoló okmányok nélküli faanyagot találtak a rendőrök egy Hargita megyei erdészeti vállalkozásnál végzett ellenőrzés során. Az érintett cégre 10 ezer lejes bírságot szabtak ki, a faanyagot pedig elkobozták.
Alexandru Rogobete szociáldemokrata (PSD) képviselő csütörtökön a Facebook-oldalán bejelentette, hogy módosító javaslatot nyújtott be, amellyel mentesítené az egészségügyet a létszámstop alól.
Több mint száz alkohol és drogtesztet végzett a közúti rendőrség Tusványos első két napján, azonban mindegyik eredménye negatív lett. Műszaki meghibásodások miatt azonban kilenc sofőrt büntettek összesen valamivel több mint 5 ezer lejes bírsággal.
A magyar autonómiatörekvések jelenéről és jövőjéről vitáztak Tusványos második napján politikusok, jogászok és nemzetpolitikai szereplők. A beszélgetés középpontjában Székelyföld, Vajdaság és az európai kisebbségvédelem állt.
Zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki csütörtökön az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Románia több megyéjére és Bukarestre.
A szélsőségesen identitásközpontú és szuverenista irányzatok térnyerése nem magyarázható kizárólag manipulációval – olvasható a „Románia az EU-ban” stratégiai elemzőcsoportnak az elnöki hivatal által szerdán közzétett jelentésében.
Pulóveres reggelek, 20 Celsius-fok alatti nappali csúcshőmérsékletek – az idei július továbbra sem a megszokott arcát mutatja. Székelyföldön a hajnali minimumok és a nappali maximumok is inkább egy késő őszi napot idéznek, mint a nyár derekát.
Tánczos Barna ügyvivő mezőgazdasági miniszter a Várhelyi Olivér egészségügyért és állatjólétért felelős uniós biztossal folytatott megbeszélésen nagyobb rugalmasságot kért az Európai Bizottság (EB) részéről a juhkivitel feltételeinek alkalmazásában.
1 hozzászólás