
A képünk illuszráció
Fotó: Erdély Bálint Előd
Megtalálták hétfőn a Marosban annak a várhegyi férfinak a holttestét, aki előző nap tűnt el a Maros partján. A keresését már vasárnap megkezdték a mentőcsapatok, de a vihar miatt csak hétfő reggel folytathatták.
2022. augusztus 15., 15:292022. augusztus 15., 15:29
Marosvásárhely közeléből, a Marosszentanna községhez tartozó Várhegyről jelezték vasárnap délután egy személy eltűnését a Maros partjáról. Mivel valószínűnek tartották, hogy a folyóba esett, ezért már vasárnap délután a keresésére indultak a mentőcsapatok. Tűzoltók, búvárok és hegyimentők kutattak a 43 éves eltűnt férfi után.

A Maros partján tűnt el vasárnap délután egy személy, keresésére tűzoltók, búvárok és hegyimentők indultak. Az időközben megérkezett vihar miatt a keresést később folytatják.
A vasárnap késő délutáni vihar miatt azonban abba kellett hagyni a keresést, a kedvezőtlen időjárási viszonyok nem tették lehetővé a folytatást, a víz szintje is megemelkedett. A mentőcsapatok végül hétfőn reggel kezdték újra a keresést, a hegyimentők búvárcsapata meg is találta az eltűnt férfi holttestét dél körül.
A két kézdiszéki világjáró, Fekete István és Zsigmond Lóránt, valamint szászrégeni utazótársaik elérték a Kaukázust. Ma a Gudauri-kilátó környékén éjszakáznak, holnap a grúz-orosz határon, illetve Csecsenföldön kellene minél gyorsabban átvágniuk.
A ghișeul.ro online ügyintéző platform vizuális arculatát másolják és a közlekedési minisztérium nevében hamis SMS-eket küldenek csalók – figyelmeztetett kedden az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC).
Közel három évig tartó közösségi összefogás és több tízezer támogató szavazat után sem került be a LEGO hivatalos kínálatába a székelykaput megidéző építőszett. Az alkotó nem csüggedt, a teljes tervdokumentációt ingyenesen elérhetővé tette.
Nemcsak a diáknak kell vizsgáznia – olykor értelmetlennek tűnő módon –, hanem a pedagógusoknak is bizonyítaniuk kell. Kedden országszerte megtartották a véglegesítő vizsgát, amelynek sikeres teljesítése nélkül a pedagógus nem maradhat a rendszerben.
Szerdán nulla órától olyan legendás hangjátékokkal tér vissza a Kossuth Rádió, melyeket az elmúlt 16 évben nem hallhattak: ismét lesz déli harangszó és éjfélkor Himnusz – tájékoztatta az MTVA Sajtó és Marketing Irodája kedden az MTI-t.
Nicușor Dan államfő szerint várható volt, hogy nézetkülönbségek lesznek a pártok között a téma kapcsán, mivel a közalkalmazotti bértörvény rendkívül összetett jogszabály.
Nicușor Dan államfő kedden közölte, hogy egyelőre nem nevez meg miniszterelnök-jelöltet, mert jelenleg nincs olyan politikus, aki mögött parlamenti többség állna.
Több mint két évtizedes mélypontra csökkent a vízhozam a Duna romániai szakaszán, a belépésnél (Báziásnál) mért másodpercenkénti 1800 köbméteres érték alig több mint egy harmada a júliusi átlagnak.
Két, 1940-ben és 1941-ben elhelyezett időkapszula került elő a csíksomlyói kegytemplom jobb oldali tornyának gömbjéből – adja hírül a Ferences sajtószolgálat.