
Fotó: Hargita Megyei Csendőr-felügyelőség
Az eltűnt, eltévedt személyek felkutatására egy különlegesen kiképzett kutya csatlakozott a Hargita megyei hegyi csendőrökhöz. A német juhászkutyát és a betanítását végző csendőrt Hargitafürdőn mutatta be kedden a megyei felügyelőség.
2018. február 14., 16:262018. február 14., 16:26
2018. február 14., 17:242018. február 14., 17:24
Siz névre hallgat a három és fél éves, a szebeni kutyaképző központtól a Hargita megyei csendőrség által 2015-ben átvett német juhászkutya. Bár betanítása nem volt zökkenőmentes, kiképzőjének és „társának”, Márton Tihamérnak köszönhetően Siz az elmúlt két évben – keresés-mentésre szakosodása alatt – látványos fejlődésen ment át, így a múlt év végén, az átfogó kiképzés végét jelentő gyakorlóidő befejeztével a csendőr-kutya páros nagyon jó minősítést szerzett.
A Hargitafürdőn szolgálatot teljesítő csapat fő feladata az eltévedt és eltűnt személyek megtalálása, illetve a szökevények és a büntetés-végrehajtás elől „menekülők” felkutatása. Siz képzése folytatódik, de bármikor bevethető, ha szükség van rá – közölte a Hargita Megyei Csendőr-felügyelőség.
Új szakaszába lépett Gyergyószentmiklós és Gyergyószék egyik legfontosabb infrastrukturális beruházása: aláírták annak elkerülő útnak a megvalósíthatósági tanulmányára vonatkozó szerződést, amely Tekerőpatak és Szárhegy irányából kerülné el a várost.
Erősödött pénteken a román deviza az euróhoz képest: a Román Nemzeti Bank (BNR) 5,2364 lejes hivatalos árfolyamot állapított meg, ami 2,97 banis (0,56 százalékos) csökkenést jelent a csütörtöki 5,2661 lejhez képest.
Megkéselte osztálytársát egy 12 éves gyermek pénteken az Arad megyei Vinga község egyik iskolájában.
Görög Mártát, a Szegedi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karának dékánját kérte fel az Igazságügyi Minisztérium irányítására Magyar Péter leendő miniszterelnök pénteken.
Instabillá válik az időjárás már ma délutántól, és az ország nagy részén vasárnapig esőzések várhatók. Több megyére elsőfokú, sárga jelzésű riasztást adott ki a meteorológiai szolgálat légköri instabilitás és jelentős mennyiségű csapadék miatt.
Bemutatta középiskolás aktív önkéntesét a Hargita megyei tűzoltóság az Életmentő szenvedéllyel elnevezésű program tízéves évfordulóján. A parancsnokság új jelentkezőket is vár a programba.
Legszebb virágaikat mutatják be, és kínálják eladásra az udvarfalvi termesztők szombaton és vasárnap a hagyományos kiállításon és vásáron. Szombaton a településen Májusfa néptánctalálkozót is tartanak, immár nyolcadik alkalommal.
Lemondott igazságügyi miniszteri jelöltségéről Melléthei-Barna Márton, aki ezt Facebook-oldalán jelentette be csütörtökön.
Maros megyében 1990 óta először írtak ki népszavazást, hogy lemondassanak egy polgármestert. A mezőszengyeliek június 14-én döntenek arról, hogy maradjon a jelenlegi községvezető vagy mennie kell.
Az ügyvivő egészségügyi miniszter csütörtöki nyilatkozatának előzménye, hogy hantavírus-járvány tört ki egy Európához közeledő óceánjáró hajón.
szóljon hozzá!