
A gyanúsítottak egyikét őrizetbe vették, a másik pedig már börtönben van. Illusztráció
Fotó: Kristó Róbert
Házkutatást tartottak a rendőrök Marosvásárhelyen hétfőn olyan személyek lakásán, akik ellen alapos gyanú merült fel, hogy múlt év november elsején nagy értékű kárt okozó betörést követtek el. Az ügyben két Maros megyei személy érintett, egyikük 29, a másik 46 éves.
2017. május 23., 17:522017. május 23., 17:52
Tavaly a halottak napjának éjszakáján a két gyanúsított feltörte egy marosvásárhelyi kaszinó ajtaját, behatoltak a szórakozóhely termébe, ahonnan 20 500 lej készpénzt, a szerencsejáték-gépekhez szolgáló kulcsokat, valamint 67 doboz cigarettát vittek el. A teljes kár értéke körülbelül 24 200 lej.
A házkutatás alkalmával a nyomozók megtalálták a betörésnél használt eszközöket, továbbá olyan ruhákat és lábbeliket, amelyeket a gyanúsítottak a betörésből származó pénzből vásárolhattak. A 29 éves gyanúsítottat 24 órára őrizetbe vették,
mivel egy másik rablási ügy kapcsán kirótt börtönbüntetését tölti.
Az Egészségügyi Felügyelet hétfőn közzétette a bukaresti fogászati klinikánál végzett ellenőrzésének eredményeit, ahol november 13-án mélyaltatásos fogászati kezelés közben meghalt egy 2 éves kislány.
A legfőbb ügyészség hétfőn bejelentette, hogy értesítette a belügyminisztériumot, miután hiányosságokat tárt fel a Teleorman megyében volt férje által megölt fiatal nő ügyét vizsgáló rendőrök és ügyész munkájában.
Az Erdélyi Magyar Szövetség (EMSZ) ismét kezdeményezi a Székelyföld autonómiastatútumával kapcsolatos törvénytervezet benyújtását Románia parlamentjébe, a feladattal Zakariás Zoltán parlamenti képviselőt, a párt elnökét bízta meg.
Eddig tizenöt embert evakuáltak a Tulcea megyei Plauru településről, miután az ukrán területeket ért orosz dróntámadások nyomán egy LPG-vel megrakott hajó kigyulladt hétfőn Izmajil ukrán város közelében.
Ugyan nem számottevően alacsony hőmérséklettel, mégis az egész országban Bodzafordulón volt a leghidegebb hétfőre virradóan, Csíkszereda pedig szorosan a nyomában volt a maga reggeli mínuszával.
Nicușor Dan kijelentette, hogy a bírák és ügyészek nyugdíját a fizetésükhöz viszonyítva csökkenteni kell, de ehhez nem szükséges az alkotmány módosítása.
Nicușor Dan államelnök szerint a Bolojan-kormány által hozott intézkedések összességében sikeresek voltak, de „ha megnézzük, hogy ezek milyen hatással voltak az állampolgárokra, talán másképp is lehetett volna cselekedni.”
Ködre vonatkozó elsőfokú figyelmeztetést adott ki hétfő reggel az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Hargita és Kovászna megyére.
Két autó ütközött össze vasárnap este a marosvásárhelyi Dózsa György utcában, a balesetben ketten sérültek meg – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Két telephelye van annak a bukaresti fogászati klinikának, amelyiken csütörtök este meghalt egy kétéves kislány, és az egyik telephely nem rendelkezik a biztonságos általános érzéstelenítéshez szükséges alapvető felszereltséggel.
szóljon hozzá!