
Ha a szennyvízhálózatot is sikerül kiépíteni, jöhet az aszfaltozás is
Fotó: Marosszentgyörgyi polgármesteri hivatal
Kicserélték a Marosszentgyörgyhöz tartozó Csejden és Tófalván az elektromos vezetékeket, oszlopokat és az átalakító-állomást. Ugyanakkor a vízhálózat is elkészült, úgyhogy hamarosan valamennyi háztartásban lesz vezetékes víz azt követően, hogy a szivattyúállomást is beüzemelik.
2022. október 28., 11:082022. október 28., 11:08
Sófalvi Szabolcs Marosszentgyörgy polgármestere a Székelyhonnak elmondta, azért volt szükség a villanyhálózat cseréjére, mert a vezetékek, az oszlopok is régiek voltak, már elavultak, ahogy az átalakító állomás is számtalan alkalommal hibásodott meg.
„Már régen egyeztettünk az áramszolgáltatóval, idén neki is láttak a nagyberuházásnak, amelynek értéke meghaladja a 680 ezer lejt. A hivatalunktól is megkapott minden szükséges jóváhagyást és támogatást” – mondta a polgármester, hozzátéve, hogy
Emellett hat és fél kilométernyi új vezetéket helyeztek el Csejden és másfél kilométernyit Tófalván, de több régi villanyoszlopot betonoszlopokra cseréltek, emellett 152 bekötést végeztek el Csejden és 39-et Tófalván.
– hangsúlyozta a polgármester.
A másik nagy, a vége felé közeledő beruházás a Marossszentgyörgy községhez tartozó két faluban, az újonnan megépített ivóvíz-hálózat üzembe helyezése. Sófalvi érdeklődésünkre elmondta, hogy
„Így nem a lakóknak kellett megfizetniük a bekötéseket, ahogy az aknákat és a vízórákat sem, és nem kellett az ezzel járó hosszas és költséges folyamatot sem intézniük, hogy a műszaki tervet elkészíttessék és a szükséges engedélyeket megszerezzék” – magyarázta az elöljáró.
Jelenleg a Csejd bejáratánál megépült szivattyúállomás működésbe helyezésének a tesztelése folyik, és
Jövő tavasszal indulhat a szennyvízcsatorna megépítése, ami ismét egy több milliós beruházás – tájékoztatott Sófalvi.
A polgármester elmondta, ha végeztek az ivó- és szennyvízhálózattal, pályáznak a Tófalvára és Csejdre vezető út aszfaltozására is.
„A pályázatot elkészítettük, de az EU-s normák szerint csak akkor adhatjuk le, ha már elkészültünk a víz- és csatornahálózattal” – magyarázta a polgármester, még egy kis türelmet kérve az érintett lakóktól.
Az utóbbi időszakban ismét számos kóbor kutya tűnt fel Gyergyószentmiklós lakónegyedeiben, elsősorban a szeméttárolók környékén – hívta fel figyelmünket olvasónk. A többségük békés, de több esetben agresszív viselkedésről is érkeztek jelzések.
Életben találták hétfő éjszaka a Máramarosi-havasokban a hegyimentők azt a 31 éves ukrán férfit, akinek keresését már egy éjszakával korábban elkezdték.
2024-ben az Év kiállítása díjjal jutalmazták a Magyar Nemzeti Múzeum Magyar Menyasszony című kiállítását. Most annak utazó „kapszulaváltozata”, a Székely Menyasszony érkezik Sepsiszentgyörgyre és Csíkszeredába, de mi is hozzájárulhatunk a sikeréhez.
Székelyföld-szerte mínusz 15 Celsius-fok alatti hőmérsékleteket hozott az idei tél eddigi legfagyosabb éjszakája. A Kovászna megyei Bodzafordulón pedig ennél is hidegebb reggelre ébredtek – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat adataiból.
Tanulságos képsorokat osztottak meg az Info Trafic Románia Facebook-oldalon. Mindkét baki elkerülhető lett volna, na de majd ha tanulunk az esetből, akkor ezután.
Lakóház tetőtere kapott lángra hétfőn este a Maros megyei Szalárdtelepen, ahol közösen vágtak neki az oltásnak az országos katasztrófavédelem Maros és a Hargita megye munkatársai.
A mobileszközökön tárolt adatok védelmével kapcsolatos jó tanácsokat fogalmazott meg hétfőn a belügyminisztérium.
A védelmi és a belügyminisztérium képviselőinek a jövő hét végéig ki kell dolgozniuk a belügyi és a védelmi alkalmazottak nyugdíjkorhatárának emeléséről szóló törvénytervezetet – jelentette ki hétfőn Radu Miruță védelmi miniszter.
A kormány felelősséget készül vállalni a parlamentben a bérkiadások 10 százalékos csökkentését is előíró törvénytervezetért – jelentette ki hétfőn Radu Miruță védelmi miniszter.
Megemlékezést szervezett a 83 évvel ezelőtti doni áttörés évfordulóján az Erdélyi Vitézi Rend sepsiszentgyörgyi állománya. A Hősök temetőjében 15 rendtag emlékezett a több tízezer családot érintő tragikus eseményekre.
szóljon hozzá!