
Fotó: Maros megyei tűzoltóság
Péntek este 9 óra 7 perkor biztonságos körülmények között újraindították a vasúti forgalmat a fehéregyházi vasútállomáson és környékén, miután a benzint szállító vonat egyik tartálykocsijánál fellépett szivárgást megszüntették, és a katasztrófavédelmi erők bevetése befejeződött – tájékoztatott a Román Vasúttársaság (CFR).
2025. január 04., 13:172025. január 04., 13:17
A Maros megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU) közölte: miután megállapították, hogy az egyik 50 milliméteres csőről hiányzik a szelep, és ez okozza a szivárgást,
A CFR közölte, hogy péntek délután 15.38-kor állították le a forgalmat, miután észrevették, hogy a 12 vagon egyikéből elkezdett szivárogni a benzin. A tűzoltók 15.55-kor kiérkeztek, elkerítették a területet, 200 méteres körzetben kiürítették a lakóházakat, 16.24-kor pedig áramtalanították a vonalat.
A szivárgás megszüntetésére irányuló művelet 16:30-kor kezdődött el és 20.40-kor fejeződött be. Ezt követően újra áram alá helyezték a vezetéket és 21.07-kor újraindították a vasúti forgalmat az ISU és a Környezetvédelmi Őrség jóváhagyásával.
Az incidens miatt hét vonatnak késése volt, és a vasúttársaság elnézést kért az utasoktól emiatt.
Nem várt sokáig, már másnap jelentkezett a hatalmas pénzösszegért a múlt vasárnapi Joker-sorsolás szerencsés nyertese – közölte a Román Lottótársaság, amely azóta ismertette a most vasárnapi sorsolás előtti nyeremények összegeit.
Nicușor Dan államelnök pénteken kijelentette, hogy nem fogja elfogadni a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) által támogatott kisebbségi kormány megalakítását.
Az oktatási minisztérium a jövő héten megszervezi a próba-képességvizsgát a nyolcadikosok számára azokban az iskolákban, amelyek márciusban nem vettek részt az országos próbafelmérőn.
Nicușor Dan államelnök pénteken kijelentette, hogy még a nap folyamán aláírja a PSD-s miniszterek felmentéséről, illetve az ideiglenes miniszterek kinevezéséről szóló rendeleteket, ha minden rendben van.
Rendszeresen visszajár egy kifejlett medve a marosvásárhelyi Somostetőre, az állatkert közelében. A biztonság érdekében csapdát helyeztek el azon a területen, ahol az állatot a leggyakrabban látták.
Nem tiltja be teljesen a játéktermek működését a sepsiszentgyörgyi önkormányzat, de a város egy eldugott ipari övezetébe száműzi őket. Erről a pénteki rendkívüli tanácsülésen született döntés.
Nem vesz részt olyan kormányban a Romániai Magyar Demokrata Szövetség, amelyet az ellenzéki Románok Egyesüléséért Szövetség támogat – jelentette be a párt miniszterelnök-helyettese pénteken.
Ilie Bolojan kormányfő szerint a kétfordulós helyi választásokra való áttérés nem oldaná meg a helyi önkormányzatok problémáit, hangsúlyozva, hogy minden szavazási rendszernek vannak előnyei és hátrányai.
Ilie Bolojan kormányfő pénteken kijelentette, hogy az új közalkalmazotti egységes bértörvény nem fog jövedelemcsökkenést okozni, hanem egyes jövedelmek fokozatosan emelkedni fognak a méltányosság biztosítása érdekében.
Lannert Juditot kérte fel gyermek- és oktatási miniszternek Magyar Péter.
szóljon hozzá!