
Fotó: Maros megyei tűzoltóság
Péntek este 9 óra 7 perkor biztonságos körülmények között újraindították a vasúti forgalmat a fehéregyházi vasútállomáson és környékén, miután a benzint szállító vonat egyik tartálykocsijánál fellépett szivárgást megszüntették, és a katasztrófavédelmi erők bevetése befejeződött – tájékoztatott a Román Vasúttársaság (CFR).
2025. január 04., 13:172025. január 04., 13:17
A Maros megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU) közölte: miután megállapították, hogy az egyik 50 milliméteres csőről hiányzik a szelep, és ez okozza a szivárgást,
A CFR közölte, hogy péntek délután 15.38-kor állították le a forgalmat, miután észrevették, hogy a 12 vagon egyikéből elkezdett szivárogni a benzin. A tűzoltók 15.55-kor kiérkeztek, elkerítették a területet, 200 méteres körzetben kiürítették a lakóházakat, 16.24-kor pedig áramtalanították a vonalat.
A szivárgás megszüntetésére irányuló művelet 16:30-kor kezdődött el és 20.40-kor fejeződött be. Ezt követően újra áram alá helyezték a vezetéket és 21.07-kor újraindították a vasúti forgalmat az ISU és a Környezetvédelmi Őrség jóváhagyásával.
Az incidens miatt hét vonatnak késése volt, és a vasúttársaság elnézést kért az utasoktól emiatt.
Az Európai Unió Szolidaritási Alapjából kaphat támogatást Románia a tavalyi árvizek utáni helyreállítási munkálatokra. A tervek szerint a parajdi beavatkozások és több Kovászna megyei település is érintett lehet.
A kormányfői megbízatás maximális hosszának korlátozását kezdeményezte alaptörvény-módosító javaslatában a Tisza-frakció két tagja szerdán.
Az ivóvíz- és csatornahálózat korszerűsítési munkálatok alatt minden gyergyószentmiklósi városrészben felásták az utakat. Történtek már korábban is visszaaszfaltozások, idén ennek szeretnének a végére járni. Elkezdődtek a helyreállítási munkálatok.
Az Electrica áramszolgáltató tájékoztatása szerint karbantartási és javítási munkálatok miatt több Maros és Hargita megyei településen is szünetelni fog az áramszolgáltatás a következő két napban.
Meg kell hosszabbítani az alapélelmiszerek kereskedelmi árrésének korlátozását a jelenlegi gazdasági helyzetre való tekintettel Tánczos Barna ügyvivő mezőgazdasági miniszter szerint. Az intézkedés hatálya június 30-án járna le.
Jubileumi ballagási ünnepséget tartottak a csíkszeredai Márton Áron Tehetséggondozó Központban szerdán, tíz évvel azután, hogy megnyitották a létesítményt az FK Csíkszereda épületében. Idén 27 végzős diák ballagott el a központból.
Hatósági felügyelet alá került a Bihar megyei Érbogyoszló RMDSZ-es polgármestere, miután csúszópénz elfogadásán érte tetten az Európai Ügyészség (EPPO).
Döntő házként megszavazta szerdán a képviselőház azt a törvénytervezetet, amely mentesíti az e-Factura rendszer kötelező használata alól a szerzői jogdíjból és mezőgazdasági tevékenységből jövedelmet szerző magánszemélyeket.
Forgalmi változások lépnek életbe péntektől a Nicolae Bălcescu utcában az útszakasz és a parkolók felújítási munkálatai miatt.
A fővárosi tömbházban tavaly történt robbanás ügyében eddig 176 magán- és jogi személy nyújtott be kártérítési igényt sértett félként, és a nyomozók 55 millió euróig zárlatot rendeltek el a gyanúsítottak és az érintett cégek vagyonára.
szóljon hozzá!