
Marosvásárhelyről megszűnt a hurghadai charterjárat. Archív
Fotó: Haáz Vince
A HiSky moldáv légitársaság július 15-től a felfüggesztette a Marosvásárhely és az egyiptomi Hurghada közötti charterjáratát. Ami a többi járatot illeti, míg júniusban hármat töröltek, júliusban valamennyi közlekedett a marosvásárhelyi Transilvania repülőtéren.
2022. július 18., 19:422022. július 18., 19:42
Július 15-től a HiSky légitársaság felfüggesztette a Marosvásárhely és az egyiptomi Hurghada közötti charterjáratát – mondta el lapunknak Peti András. A Transilvania repülőtér igazgatója a döntést a csökkenő érdeklődéssel magyarázta.
„Nem tudom, hogy a cápatámadások miatt mondták-e le sokan a nyaralásukat Egyiptomba, vagy más lehet a magyarázata, de
– válaszolta érdeklődésünkre az igazgató, hozzátéve, hogy
Mint megírtuk, nemrég cápatámadás miatt vesztette életét egy osztrák és egy román nő az európaiak körében népszerű egyiptomi üdülőhely, Hurghada közelében
A Marosvásárhelyről közlekedő rendszeres járatok közül hármat töröltek a múlt hónapban: egy budapestit, egy londonit és egy memmingenit. Amint érdeklődésünkre Peti András elmondta, nincs tudomása arról, hogy járatokat törölne a légitársaság, amely Budapestre, Londonba, Dortmundba és Memmingen-Münchenbe működtet járatokat Marosvásárhelyről.
A kolozsvári repülőtérről ellenben – amely a marosvásárhelyinél jóval nagyobb és sokkal több járatot is fogad – a WizzAir légitársaság közel 300 járatát törölte a következő hónapokra. David Ciceo, a kolozsvári légikikötő igazgatója a sajtónak nyilatkozva arról beszélt, hogy az egész Európát lebénító reptéri krízishelyzet Kolozsvárt is elérte, a légitársaság július elejétől az október 27-éig tartó időszakra 280, a kolozsvári reptérről induló járatát törölte.
Azoknak az utasoknak, akiknek törlik a járataikat, a légitársaság három lehetőséget ajánl fel, amelyek közül kiválaszthatják azt, ami a legmegfelelőbb: átütemezik utazásukat egy másik időpontra, visszakérik a repülőjegy árát a bankszámlájukra, vagy az ár 120 százalékát a Wizz-számlájukra, amit két éven belül felhasználhatnak repülőjegy vagy szolgáltatások vásárlására. Azt azonban sokan nem tudják, hogy
„Visszakaptuk az odaút árát, azonban azt, amivel hazafelé jöttünk volna, nem fizették vissza, hiszen azt a járatot nem törölték. Az nem számított, hogy saját hibánkon kívül, a járattörlés miatt nem tudtunk elutazni, tehát a hazautat sem tehettük meg” – magyarázta egy olvasónk, akinek július 2-án indulás előtt két órával törölték a járatát.
Őrizetbe vett két férfit a rendőrség, miután egy 68 éves férfi otthonából pénzt és telefont, az udvarról pedig egy személyautót tulajdonítottak el – tájékoztat a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Házuk kertjében ment szembe egy medvével két kisgyerek szerdán délután Lövétén. Mivel veszélyessé vált a helyzet, ártalmatlanítani kellett a nagyvadat. A példány nagyjából kéthete folyamatosan bejárt a településre.
Alexandru Nazare ügyvivő pénzügyminiszter csütörtöki bejelentése szerint Románia az azonnali törlesztésnél kedvezőbb megoldást keres a Pfizerrel szembeni 680 millió eurós tartozás kifizetésére, hogy kímélje a költségvetést.
Elfogadta a Parlament azt a törvénytervezetet, amely jelentősen szigorítja a kiskorúakkal szembeni bántalmazás miatt kiszabható büntetéseket, ezzel is erősítve a gyermekek védelmét – olvasható az RMDSZ honlapján.
Viharosra fordul az időjárás az ország nagyrészében szerdától. A csíkszeredaiakat Ro-Alertben is figyelmeztették a viharriasztásra, amiben a katasztrófavédelem kihangsúlyozza, hogy a szélsőséges időjárás idején mindenki gondoskodjon a biztonságáról.
A diákok idegen nyelvi készségeinek felmérésével folytatódik az érettségi vizsga szóbeli szakasza csütörtökön
Földrengés volt Vrancea megyében csütörtökre virradóra. A Richter-skála szerinti 3,6-os erősségű fölmozgás 1 óra 58 perckor történt.
Több mint 3500 bíró tiltakozik az igazságszolgáltatás politikai alárendelésének kísérlete ellen – tájékoztatott szerdán a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) bírói részlege.
A bérreformot nem a közalkalmazottak ellenében, hanem velük együtt kell megvalósítani, és elengedhetetlen az érveken és megoldási javaslatokon alapuló párbeszéd – közölte szerdán a Facebook-oldalán Dragoș Pîslaru.
A marosvásárhelyi ítélőtábla szerdán elutasította a drogkereskedelemmel gyanúsított Cristian Pomohaci fellebbezését, így a volt ortodox pap és népdalénekes előzetes letartóztatásban marad.
szóljon hozzá!