
Képünk illusztráció
Fotó: Kristó Róbert
Őrizetbe vettek egy férfit a balánbányai rendőrök csütörtökön, miután a gyanúsított megszegte a bíróság által hozott védelmi rendeletet édesapjával szemben – adja hírül a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóosztálya.
2024. május 17., 12:452024. május 17., 12:45
Huszonnégy órára őrizetbe vettek egy 48 éves, balánbányai férfit csütörtök este. A rendőrségi közlemény szerint még aznap délután egy 51 éves, szintén helybéli férfi értesítette a hatóságokat egy rendzavarásról, és kérte a rendőrség közbeavatkozását, ugyanis a gyanúsított bement 76 éves édesapja otthonába, megszegve ezzel a távoltartási végzést.
Mint kiderült, a távoltartási határozatot még februárban hozták meg a csíkszeredai bíróságon a férfi ellen, akit a Kovászna megyei büntetés-végrehajtási központba szállítottak a hatóságiak.
Több tízezernyi hamisított ruházati cikket, parfümöt és bőrárut foglaltak le a román határrendészek egy olyan kamionból, amelyet az országban jegyeztek be, de török sofőr vezette. A lefoglalt áru értékét mintegy hétmillió lejre becsülik.
A Wizz Air a héten szerda éjjel és csütörtök reggel között átmenetileg szünetelteti a foglalási és digitális ügyfélszolgálati rendszereinek elérhetőségét, mivel a légitársaság ütemezett karbantartást hajt végre – közölte a Wizz Air hétfőn az MTI-vel.
Kerítésnek ütközött és felborult hétfőn este egy butángázt szállító tartálykocsi az 1-es országúton, a Szeben megyei Skorei településen.
Egy nő és egy férfi életét vesztette egy hétfő esti balesetben Brăila megyében, egy hatéves kislány és egy másik férfi pedig megsérült.
Több mint 23 ezer Hargita megyei gazda kapta meg mostanig a tavaly igényelt egységes mezőgazdasági alaptámogatásokat. Kovászna megyében is 90 százalék fölötti ez az arány. Az agrár-környezetgazdálkodási támogatásokat még várja a jogosultak egy része.
Călin Georgescu hétfőn ismét kérte, hogy oldják fel a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) 2024 december elején tartott ülésének titkosítását, arra hivatkozva, hogy az alapozta meg az elnökválasztás második fordulójának érvénytelenítését.
Emésztőgödörbe esett pónilovat mentettek ki vasárnap a székelykeresztúri Villám-Fulger Önkéntes Tűzoltóegyesület tagjai Alsóboldogfalván.
Lakóházban csaptak fel a lángok hétfőn este Vidrátszeg főutcáján, a tűzoltók már elkezdték az oltást – közli a Maros megyei katasztrófavédelem.
Egyhangúlag fogadta hétfőn a kormánykoalíció az államigazgatást érintő reformcsomagot, valamint a tervezett gazdaságélénkítő intézkedéseket. Az ülésen több adókedvezményről is döntöttek – adta hírül a Nemzeti Liberális Párt sajtóosztálya.
A Szociáldemokrata Párt nem támogatja az idei költségvetést a szociáldemokraták által javasolt szolidaritási csomag nélkül – közölte hétfőn a Facebook-oldalán Mihai Fifor képviselő.
szóljon hozzá!