
Képünk illusztráció
Fotó: László Ildikó
Tizennégy személyt kísértek be a rendőrségre, miután pénteken általános razziát tartottak a Maros megyei Makfalván.
2024. november 15., 18:342024. november 15., 18:34
2024. november 15., 18:492024. november 15., 18:49
A Maros megyei rendőrség szinte minden osztálya képviseltette magát azon a péntek reggeli razzián, amit Makfalván tartottak. Ott voltak a közúti, az állatvédelmi, a bűnügyi rendőrök, de a gazdasági ügyekkel és a fegyverekkel dolgozók is. A csendőrség is segítette az akciót.
Többek között ellenőrizték a fafeldolgozással foglalkozó cégeket, de az állattartó gazdához is betértek, valamint azokhoz, akiknek fegyvertartási engedélye volt, ugyanakkor két házkutatást is tartottak.
A büntetések közül kilencet azért róttak ki, mert az érintettek nem tartották be a veszélyes kutyák tartására vonatkozó intézkedéseket.
A nagyközségen áthaladó 13A jelzésű országúton szúrópróbaszerűen állították meg a gépkocsikat, ellenőrizve az iratokat és a jármű állapotát. Tizenhárom büntetést róttak ki, melyek összértéke 8.580 lej volt, és visszatartottak egy gépjárművezetői engedélyt is.
A védelmi minisztérium csütörtökön arra figyelmeztetett, hogy a nem hivatalos internetes oldalakon közzétett térképek nem tükrözik a román légtér valós helyzetét.
Narancssárga színű (másodfokú) meteorológiai riasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat Maros megye több településére. A figyelmeztetés csütörtökön 17 óra 15 percig van érvényben.
A gazdák több mint 98 százaléka megkapta a 2025-ös mezőgazdasági támogatásokat, amelyek összértéke meghaladja a 2,6 milliárd eurót – közölte csütörtökön a mezőgazdasági minisztérium.
A kormány csütörtöki ülésén elfogadott egy határozatot az Európai Bizottság SAFE védelmi hitelkeretéből Romániának megítélt források elosztásáról.
Felhőszakadással és erős széllel érkezett meg a vihar Csíkszékre csütörtök délután. A vihar miatt Ro-Alert üzenetet is küldtek a csíkszeredaiaknak.
Oroszország nemkívánatos személynek nyilvánította a moszkvai román nagykövetség egyik alkalmazottját – közölte csütörtökön az orosz külügyminisztérium az Interfax hírügynökség tájékoztatása szerint.
Újabb elsőfokú (sárga jelzésű) riasztásokat adott ki csütörtökön az ország több régiójában várható viharok miatt az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
A védelmi minisztérium csütörtökön közölte, hogy radarrendszere légi célpontokat észlelt 10:08-kor az ukrán légtérben, a román-ukrán határ közelében.
Az útkarbantartási munkálatok részeként felújítják a parkolókat a Testvériség-sugárúton Csíkszeredában.
Súlyos baleset történt csütörtök délben Csíkszeredában, a zsögödi üzemanyagtöltő-állomásnál.
1 hozzászólás