
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
Lángokba borult szécsenyi épülethez riasztották a csíkszeredai tűzoltóságot vasárnap éjfélkor.
2017. november 20., 16:352017. november 20., 16:35
A tűzoltók kiérkezésekor már a lakóház tetőzetének teljes, mintegy nyolcvan négyzetméteres felületére kiterjedt a tűz, a lángok egy szomszédos raktárat is veszélyeztettek. A két hivatásos csíkszeredai tűzoltóegység hétfő hajnali 3 órára fékezte meg teljesen a tüzet, amelyben megsemmisült a ház tetőzete, egy hűtőszekrény, egy mikróhullámú sütő, a bútorzat, illetve megrongálódott az alsó szint mennyezete is.
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
A tüzet valószínűsíthetően a túlhevült kémény okozta, az anyagi kár 70 ezer lejre tehető – számol be közleményében a Hargita megyei tűzoltóság.
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
Megkéselte osztálytársát egy 12 éves gyermek pénteken az Arad megyei Vinga község egyik iskolájában.
Görög Mártát, a Szegedi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karának dékánját kérte fel az Igazságügyi Minisztérium irányítására Magyar Péter leendő miniszterelnök pénteken.
Instabillá válik az időjárás már ma délutántól, és az ország nagy részén vasárnapig esőzések várhatók. Több megyére elsőfokú, sárga jelzésű riasztást adott ki a meteorológiai szolgálat légköri instabilitás és jelentős mennyiségű csapadék miatt.
Székelyföld lenyűgöző tájai, legendás helyszínei és természeti kincsei most egy izgalmas online játék keretében kerülnek reflektorfénybe. Kvízjátékunk lehetőséget kínál arra, hogy a résztvevők értékes nyereményekkel gazdagodjanak.
Bemutatta középiskolás aktív önkéntesét a Hargita megyei tűzoltóság az Életmentő szenvedéllyel elnevezésű program tízéves évfordulóján. A parancsnokság új jelentkezőket is vár a programba.
Legszebb virágaikat mutatják be, és kínálják eladásra az udvarfalvi termesztők szombaton és vasárnap a hagyományos kiállításon és vásáron. Szombaton a településen Májusfa néptánctalálkozót is tartanak, immár nyolcadik alkalommal.
Lemondott igazságügyi miniszteri jelöltségéről Melléthei-Barna Márton, aki ezt Facebook-oldalán jelentette be csütörtökön.
Maros megyében 1990 óta először írtak ki népszavazást, hogy lemondassanak egy polgármestert. A mezőszengyeliek június 14-én döntenek arról, hogy maradjon a jelenlegi községvezető vagy mennie kell.
Az ügyvivő egészségügyi miniszter csütörtöki nyilatkozatának előzménye, hogy hantavírus-járvány tört ki egy Európához közeledő óceánjáró hajón.
Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter szerint a helyreállítási és a kohéziós alapból megvalósuló beruházások miatt borítékolható, hogy Románia gazdasága növekedéssel zárja a 2026-os évet.
szóljon hozzá!