
Fotó: Haáz Vince
Megrongálták a marosvásárhelyi Székely vértanúk emlékművét péntek este. A román lobogó színeit feltehetően festék spray-vel fújták rá ismeretlen tettesek a köztéri emlékmű egyik oldalára. A rendőrség vizsgálódik az ügyben.
2021. február 05., 21:392021. február 05., 21:39
Portik Vilmos, Marosvásárhely alpolgármestere a Székelyhonnak elmondta, nyolc óra körül lakossági bejelentés érkezett a rongálásról, majd értesítette a helyi rendőrséget, ezt követően a helyszínre érkeztek a bűnügyi nyomozók is.
Fotó: Haáz Vince
Péntek este 21 órakor még tartott a helyszínelés a Postaréten a rongálás ügyében. A helyszínen lévő alpolgármester úgy fogalmazott,
feltehetően ugyanazok tették, akik a helyhatósági választások előtt is ellentétet szítottak a marosvásárhelyiek között – fejtette ki Portik Vilmos.
Fotó: Haáz Vince
A November hét lakónegyedben lévő Székely vértanúk emlékművénél 1875 óta tartják meg a március 15-i megemlékezéseket.
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
A hosszú hétvégén az ország nagy részén légköri instabilitásra, átmeneti esőkre és időnként megélénkülő szélre lehet számítani – nyilatkozta pénteken az Agerpresnek az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) ügyeletes meteorológusa, Oana Catrina.
Sulyok Tamás köztársasági elnök az Európa Tanács alkotmányjogi tanácsadó testületétől kérte a fennálló alkotmányos kérdések értékelését és a testület szakértői közreműködését – közölte a Sándor-palota pénteken az MTI-vel.
Gyergyószentmiklós önkormányzata átfogó közigazgatási és városüzemeltetési átszervezést visz véghez. Amellett, hogy a kötelező létszámcsökkentést végrehajtják, a hatékonyabb működést, lakosságot jobban kiszolgáló hivatalt ígérnek.
Elfogadták a csíkszeredai Fodor Sándor park körüli út-és járdahálózat felújítására a megvalósíthatósági tanulmányt az önkormányzati képviselők májusi ülésén pénteken egyéb határozatok mellett. A beruházás értékét közel 7 millió lejre becsülték.
Az ország nagy részét érintő viharos szélre adott ki pénteken elsőfokú (sárga) riasztásokat az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Ismét meghosszabbította a Brassó Megyei Törvényszék Barti Tihamér, a Hargita megyei tanács tisztségéből felfüggesztett alelnöke, valamint Kurkó András, a Hargita Megyei Közpénzügyi Adminisztráció volt igazgatóhelyettese hatósági felügyeletét.
Felcsendült a bányászhimnusz és megszólalt a bányászharang egy évvel a sóbánya beomlását követően Parajdon. A katasztrófa előtti utolsó percekről mesélt nekünk az esemény szervezője, hangsúlyozva, hogy egy új bánya megnyitásában bíznak.
Négy férfit őrizetbe vettek a Hargita megyei rendőrök a Maroshévízen és Salamáson történt házkutatások után. Az ellenük felhozott vádak: minősített lopás és minősített lopási kísérlet.
Egy éve tört be a Korond-patak vize a parajdi sóbányába, egy éve élnek bizonytalanságban a helyiek, akiknek a bánya körül kialakult turizmusból volt a mindennapi bevételük. Pénteken erre a sorsfordító eseményre emlékeztek.
5 hozzászólás