
A Richter-skála szerinti 3,7 fokos földrengést mértek szombaton 12:21-kor Kovászna megyében. Az országos földtani intézet szerint a földmozgás 200 kilométeres mélységben következett be.
2017. május 13., 15:522017. május 13., 15:52
2017. május 13., 16:452017. május 13., 16:45
A földrengés Bodzafordulótól 16, Kovásznától 32, Nehoiutól 24 kilométerre történt – számol be az Agerpres.
Májusban ez már a kilencedik földrengés volt Románia területén. Ezek közül a legenyhébb 2, a legerősebb 4,2 fokos volt a Richter-skála szerint.
Az idén a legerősebb földmozgást február 8-án mérték, ez 5 fokos volt és a Székelyföldön, valamint Bukarestben is érezték.
3,8 fokos erősségű volt a földrengés
A 12 óra 21 perckor mért földmozgást a Richter-skála szerinti 3,8 fokos erősségűre értékelték át a földtani intézet szakemberei, akik a rengés helyszínét is módosították. A szakemberek szerint Kovászna megye helyett Buzău megyében történt földrengés. Az országos földtani intézet szerint a földmozgás 119 kilométeres mélységben következett be. A földrengés Bodzafordulótól 39, Kovásznától 39, Nehoiutól 10 kilométerre történt.
Szerdán online formában elkezdődtek a magyar-ukrán szakértői egyeztetések, ami fontos lépés a kapcsolatok újraépítésében – közölte Orbán Anita külügyminiszter szerdai Facebook-bejegyzésében.
Eddig főleg azt nézték a második, negyedik és hatodik osztályosok szintfelmérő tesztjein, hogy tudja-e a gyerek a tananyagot. Idéntől azt is vizsgálnák, tudja-e használni azt a való életben. Az osztálytermi valóság azonban ennél jóval árnyaltabb.
Nicușor Dan államfő csütörtökre a Cotroceni-palotába hívta egyeztetésre az ország gazdasági és politikai helyzetéről az Egységben Romániáért parlamenti frakció, a BÉKE – Románia az első parlamenti frakció és a függetlenek képviselőit.
Kelemen Hunor szövetségi elnök kedd este ismét leszögezte, hogy az RMDSZ nem venne részt egy kisebbségi kormányban a Szociáldemokrata Párt (PSD) oldalán.
A kormánytöbbség kialakításához a pártoknak előbb-utóbb rugalmasabbá kell tenniük az álláspontjukat, mert a cotroceni-i konzultációk első fordulója után nem körvonalazódott megoldás – jelentette ki kedd este az RMDSZ elnöke, Kelemen Hunor.
Tíz éve még gyakori probléma volt, hogy penészes falak közt, rossz raklapokon tárolták az alapanyagokat, de ma ez már nem jellemző – a szakhatóság vezetője szerint folyamatosan javulnak a körülmények a Hargita megyei élelmiszeripari egységekben.
Összesítette a pénzügyminisztérium az Országos Adóhatóság (ANAF) szolgáltatásaival és a Privát Virtuális Tér (SPV – Spațiu Privat Virtual) elnevezésű platformmal kapcsolatban az adófizetők részéről beérkezett visszajelzéseket.
A NATO keleti szárnyának országai közül Romániában történik a legtöbb drónincidens Ukrajna közelsége miatt – jelentette ki keddi sajtótájékoztatóján az ügyvivő külügyminiszter.
Meghibásodás történt az ivóvízhálózaton, a javítási munkálatok ideje alatt szünetelni fog az ivóvíz-szolgáltatás szerdán Gyergyószentmiklós több utcájában 8-16 óra között.
Kedvezően véleményezte kedden a szenátus jogi bizottsága azt a törvénytervezetet, amely bírsággal vagy szabadságvesztéssel bünteti az egészségügyi dolgozókkal szembeni megfélemlítést vagy agressziót.
szóljon hozzá!