
Fotó: Boda L. Gergely
Személyeskedésektől sem volt mentes a szerdai marosvásárhelyi rendkívüli tanácsülés, amelynek végén, több mint három óra után eldöntötték, hogy egy bizottságot hoznak létre, és ma 14 órakor folytatják az ülést, remélve, hogy addig megtalálják a Római Katolikus Teológiai Gimnázium helyzetére a jó megoldást.
2017. április 20., 13:262017. április 20., 13:26
2017. április 20., 18:012017. április 20., 18:01
Az RMDSZ-frakció immár harmadik alkalommal hív össze rendkívüli tanácsülést, azt remélve, hogy a benyújtott határozatai alapján elősegíti a Római Katolikus Teológiai Gimnázium helyzetének tisztázását.
A harmadik, szerdai ülés összehívására azért volt szükség, mert eddig a prefektus és/vagy a tanfelügyelőség nem fogadta el a határozatokat.
A tervezetet több jogász állította össze, többek között Kolozsvár volt alpolgármestere, Horváth Anna is, aki szerdán jelen volt a rendkívüli tanácsülésen, és utolsó pillanatig egyeztetett a tanácsosokkal.
A jegyző az ülésen is kifejtette, hogy milyen törvényes aggályai vannak a benyújtott tervezetekkel kapcsolatban, s azt is elmondta, hogy attól még napirendre lehet tűzni őket, és megszavazni. Közben Hermann Mark Christian is benyújtott egy tervezetet, amelyben azt kérte, hogy hozzanak létre egy bizottságot, amelyben a tanácsosok mellett a tanfelügyelőség, prefektúra képviselői is legyenek jelen, s amely hat hónapig működjön,
Peti András ülésvezető többször hangoztatta, hogy szeretné, ha addig nem hagynák el a gyűléstermet, amíg az iskola számára nem találnak megoldást, s nem adnak megnyugtató választ a teremben szép számban jelen levő szülőknek. Hosszú egyeztető szünet után végül elfogadták a napirendet, amelyen szerepelt a két vitatott RMDSZ-es tervezet, a POL-os tanácsos által benyújtott tervezet és egy negyedik, amelyet ott helyben fogalmazott meg Peti András ülésvezető.
Hermann Mark Christian javaslatát elvetették, s szinte egyöntetűen eldöntötték, hogy létrehoznak hét tanácsosból, a tanfelügyelőség, a megyei tanács, a szakminisztérium képviselőiből álló bizottságot, amely megpróbálja megtalálni a törvényes megoldást, hogy a 14 órakor újból összeülő városi tanácsosok azt elfogadhassák.
A bizottság tagjai: Moldovan Calin (PNL), Peti Adrás, Bakos Levente, Csiki Zsolt, Magyary Előd, Kovács Lajos és Hermann Mark Christian. A PSD nem kívánt részt venni a megoldáskeresésben.
A romániaiak több mint fele (58 százalék) úgy véli, hogy Ilie Bolojan miniszterelnöknek le kellene mondania – derül ki a CURS egy friss felméréséből.
A közlekedési rendőrök péntek éjjel több mint 160 alkohol vagy drog hatása alatt vezető sofőrt füleltek le egy országos akció keretében, amelynek célja az alkohol vagy tiltott szerek hatása alatt történő vezetés visszaszorítása volt.
Két kigyulladt melegházhoz riasztották péntek éjjel a nyárádszeredai tűzoltókat, lángoló melléképülethez a dicsőszentmártoniakat.
Az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) szombaton közölt adatai szerint márciusban 11 928 személynek folyósítottak különnyugdíjat, 30-cal többnek, mint előző hónapban.
Szombaton is tovább drágult az üzemanyag, egyre kevesebb azon töltőállomások száma, ahol még lehet benzint tankolni 9 lej alatt.
Akár mínusz 8 Celsius-fokig is süllyedhet a hőmérséklet vasárnapra virradóra Hargita megye magasabban fekvő pontjain és a hegyközi medencékben. Jövő héttől azonban már érkezik a felmelgedés.
Újabb drónokat észleltek a román hadsereg radarjai Tulcea megye térségében az ukrán folyami kikötők elleni péntek éjjeli orosz légitámadás során, az egyik rövid időre megsértette Románia légterét – tájékoztatott szombat reggel a védelmi minisztérium.
350,7 millió eurót sikeresen felszabadított az uniós helyreállítási források harmadik részletének befagyasztott részéből, ugyanakkor 458,7 millió eurót végleg elveszít a korábbi években késve, hiányosan vagy hibásan végrehajtott reformok miatt.
A Cégnyilvántartási Hivatal adatai szerint 2026 első három hónapjában 5424 vállalat függesztette fel a tevékenységét Romániában, 7,88 százalékkal több, mint az előző év azonos időszakában.
Tragikus hirtelenséggel meghalt Takács Csaba – közölte Facebook-oldalán Kelemen Hunor RMDSZ-elnök.
szóljon hozzá!